איש הדגל ברבעים: תכירו את גיא שחם

מאת: תמיר אסטרוגו

24/01/2020  | חדשות

גיא שחם, בן 42. נשוי לשושי, אבא לליהיא (14.5), הילה (12) ואייל (10). תושבי כפר יחזקאל.
הגיע לעמק היפה שלנו מנצרת עילית (נוף הגליל של ימינו).
מוכר לכולנו כאיש שיושב ביציע המזרחי ומידי פעם חורך את הפארקט עם הדגל להלהיב את הקהל במשחקי הבית בגן-נר.

עובד בחברת הייטק בחיפה בתור מנהל בדיקות תוכנה. החברה מפתחת "יועץ גנטי דיגיטלי". "כל המשפחה עוסקת בספורט," הוא מספר. "ליהיא משחקת במועדון כדורסל, הילה רקדנית, אייל בכדורגל. אני ואישתי שושי מתאמנים באימון פונקציונאלי. רואים גם כולם הרבה ספורט בטלוויזיה."

גיא מספר על איך הגיע להיות אוהד הקבוצה. "התחברתי לגלבוע-גליל דרך הבנות. בעונת הלאומית הייתי שומר על אייל הקטן ואישתי והבנות היו מגיעות למשחקים. אני הצטרפתי לעסק בפלייאוף מול קרית-אתא." הוא מוסיף, "בעונה שלאחר מכן, בליגת העל כבר כל המשפחה עשתה מינוי ליציע המזרחי ומאז אנחנו שם. נדבקנו חזק בחיידק."

לגבי הריצה עם הדגל שכולנו מכירים גיא מתאר את השתלשלות האירועים שהביאה לאותה הפעם הראשונה שנחשפנו כולנו לתופעה. "באחד המשחקים אמרתי בצחוק לאוהד מיציע הסופרטארס שאני יוצא לריצה עם הדגל. וברגע של קלות דעת זה באמת קרה. הקהל מאוד התלהב וגם אני. מאז עשיתי את זה הרבה פעמים."

עם המשפחה האוהדת במשחק חוץ של הקבוצה

עם המשפחה האוהדת במשחק חוץ של הקבוצה

"השנה," גיא מספר, "רצתי רק פעם אחת. במשחק מול מכבי ת"א. היינו ב 4 יתרון בדקה האחרונה. יש מצב שאני הבאתי את הנאחס....לא בטוח שתהיה עוד ריצה העונה..." הוא צוחק.

חצי עונה מאחורינו וגיא מסכם מנקודות מבטו את מה שעברנו עד עכשיו.

"התחלנו טוב. החיבור של הזרים ניכר מהמשחקים הראשונים, בניגוד למה שהיה בעונה שעברה. ואז הגיעו משחקים שהיינו צריכים לקחת כמו מול חיפה והפועל ת"א והפסדנו באשמתנו. לא הופענו. לא שיחקנו מספיק טוב."

גיא מוסיף על השינוי שנראה לאחרונה בתוצאות, "בעקבות הפציעות, הישראלים הצעירים פליישר וסרור, קיבלו הזדמנות ולקחו אותה בשתי הידיים. ועם זה הגיעו הניצחונות. מקווה שימשיכו ככה ויממשו את הפוטנציאל שיש להם."

"גאלי מאוד מרשים. משחק בשקט ובצניעות. עושה הכל על המגרש ובלי שמרגישים אותו מגיע ל 20-30 נקודות. במשחקים האחרונים גם יפתח זיו מראה שינוי בגישה, יותר ממוקד ומרוכז. עשה שידרוג.

הזר החדש, מייקל יאנג, שיצא לי לדבר איתו קצת (אחלה בחור), נתן יופי של משחק ראשון. זה לא פשוט להשתלב ככה בקבוצה באמצע העונה.

עוד מהעונה שעברה אני אוהב את ארצי. מתאים מאוד לד.נ.א של הקבוצה. מקווה שיחזור מהר מהפציעה."

גיא מדבר על השאיפות לפלייאוף, "אני חושב שזה אפשרי אם נמשיך בדרך שלנו."

הוא מוסיף על זה, "אמנם יש גידול יפה מאד בקהל אבל אני עדיין מקווה שיגיעו יותר. זה מאוד יעזור לקבוצה במאמץ להשתלב בפלייאוף. סומך מאוד על ליאור שבצד המקצועי ידע מה לעשות כדי להשיג תוצאות."

לגבי המשחק הקרוב מול ראשון גיא משתף במחשבותיו, "משחק לא פשוט בכלל. ראשון לציון אחרי ניצחון מרשים מול אילת. ועדיין אם נשחק כמו במשחקים האחרונים שזה אומר לרוץ הרבה ולתת הגנה טובה, אז אפשר לעשות את זה. אני מבין שיותם חוזר לסגל שזה ממש נפלא. יוסיף לנו הרבה ברמת המשחק וברוח על המגרש. קורא לכולם לבוא למשחק ולתמוך בקבוצה. אדום עולה!"

 

הטור של תמיר אסטרוגו: זו הקבוצה שלנו העונה

הטור של תמיר אסטרוגו: זו הקבוצה שלנו העונה

21/02/2020
גלבוע/גליל ניצחה בנגב והתרחקה מהתחתית

גלבוע/גליל ניצחה בנגב והתרחקה מהתחתית

16/02/2020
הטור של תמיר אסטרוגו: על עוגת גבינה והגנה

הטור של תמיר אסטרוגו: על עוגת גבינה והגנה

07/02/2020