שחקן חודש אוקטובר: ג'סטין טילמן

הגבוה של הפועל גלבוע/גליל, שמוביל את ליגת ווינר סל בנקודות, ריבאונדים ובמדד, זכה בתואר האישי הראשון של העונה: "לוקח את זה איתי כצידה לדרך"

31/10/2019

בכל אחת מהשנים האחרונות הצליחה הפועל גלבוע/גליל לשים את ידיה על גבוה מוכשר או שניים שהשתבחו אצלה בדרך לתחנה הבאה בקריירה: מאריק גריפין ומרפי הולוואי, דרך זאק לידיי ועד גרג וויטינגטון וג'יימס קלי בעונה שעברה. העונה היא כבר יכולה לסמן וי גדול ליד השם של ג'סטין טילמן, שנבחר לשחקן המצטיין של חודש אוקטובר בליגת ווינר סל על ידי פאנל התקשורת, המכיל עיתונאים מכלל הגופים המסקרים את הליגה.

הביג מן בן ה-23 הוא חלק מרכזי בהצלחה של גלבוע/גליל עד כה, שהיא היחידה פרט למכבי "FOX" ת"א עם מאזן מושלם (0:3). טילמן רשם דאבל-דאבלים בכל שלושת המשחקים, לא ירד מ-22 נקודות או מדד 26 ובמחזור שעבר קטף לא פחות מ-23 ריבאונדים – שווה לשיא המועדון של מייק גיבסון מעונת 92/93 והכי הרבה לשחקן כלשהו בליגה מאז אייזק רוזפלט בעונת 14/15.

בתום החודש הראשון של הליגה, טילמן מדורג ראשון במלך הסלים (24.3 נקודות), הריבאונדים (14.7), הריבאונדים בהתקפה (6.0) והמדד (31.3). בנוסף, הוא מוביל את קבוצתו במדד הפלוס-מינוס עם 36+ ומדייק ב-65% מזריקותיו לשתיים. אחרי שיצא בחמש עבירות במחזור השלישי, הוא נשאר השבוע בהארכה באשדוד עם 4 עבירות וסיפק חסימה אדירה על אלייז'ה ג'ונסון במתפרצת שאולי שינתה את גורל המשחק.

"זה כבוד גדול עבורי", אמר טילמן, "אני מרגיש מבורך שהעבודה הקשה שלי זוכה לתשומת לב. אני לוקח את זה איתי כצידה לדרך, אשאר סטודנט של המשחק ואמשיך לעבוד בלי הפסקה כדי לשפר את המשחק שלי. זה דבר נהדר מבחינתי להיות דומיננטי כבר בשנה הראשונה שלי פה ובגילי הצעיר. זוהי רק ההתחלה בדרך לדברים גדולים בהמשך".

חברו לקבוצה של טילמן, ג'ארמר גאלי, הגיע למקום השני. שחקנים נוספים שקיבלו קולות במשאל העיתונאים: ג'ונתן וויליאמס ממכבי ראשל"צ, סקוטי ווילבקין ממכבי "FOX" ת"א וג'ייקובן בראון מהפועל "בנק יהב" ירושלים.

מחבקים את הקהילה: לרגש את ילדי בתי הספר רימון ונר הגלבוע

מחבקים את הקהילה: לרגש את ילדי בתי הספר רימון ונר הגלבוע

14/12/2019
מכת קור בבירה: הפסד צורב להפועל ירושלים 88:74

מכת קור בבירה: הפסד צורב להפועל ירושלים 88:74

08/12/2019
שיחה עם אסף ורפאל שוורץ על כדורסל, חינוך וקהילה

שיחה עם אסף ורפאל שוורץ על כדורסל, חינוך וקהילה

04/12/2019