העונה פתאום נעצרה לנו: כל התרחישים לסיום עונת 2019/20

העונה נעצרה לנו בפתאומיות. ודווקא אחרי ניצחון מתוק-מתוק על היריבה מאשדוד. ואני מניח שאני לא היחיד שמעסיקה אותו השאלה - מה היה קורה אם? אז אחרי שבועיים של שעמום מההסגר, ובעיקר געגועים עזים לקבוצה ולכדורסל, החלטתי לעשות מעשה ולנחש בקול רם וביחד אתכם, מה היה קורה מכאן אם רק היינו ממשיכים לשחק. מאת: אריאל מלמוד

03/04/2020  | חדשות

התרחיש הפסימי

מפסידים במשחקים צמודים לאשדוד וב"ש. חוטפים תבוסות כואבות מנהריה והפועל תל אביב. שחקנים נפצעים. ליובין לא מצליח למצות את הרוטציה, והתחושה הכללית היא ששוב יכולנו להרבה יותר.
ניצחון הירואי על חולון בחוץ עוד נותן תקווה למשהו, אבל היכולת הכללית פשוט לא מספיק טובה.
העונה נגמרת כשאנחנו מסיימים מקום 11 ומודים למנהלת הליגה שפסלה את רעיון שתי היורדות.
לצערנו ה"על האש" העונה יהיה מוקדם ממה שציפינו, אבל לפחות לא עצוב כמו ההוא של 2015

התרחיש הסביר

מנצחים את אשדוד, ב"ש, נהריה, ונס ציונה. מפסידים להפועל ירושלים, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב ואילת ומסיימים במקום תשיעי - בלי פליאוף ועם תחושת החמצה גדולה באוויר.
לפחות יש "על האש" בסוף עונה כמיטב המסורת!

התרחיש האופטימי

מנצחים את אשדוד, ב"ש, ונהריה, את הפועל תל אביב וראשון בהארכה, ואת נס ציונה במשחק צמוד. מפסידים עם הראש למעלה למכבי תל אביב והפועל ירושלים ועולים לפליאוף מהמקום השישי.
שם פוגשים את ראשל"צ. הסדרה מתחילה בהפסד כואב שמזכיר לנו שאנחנו אנדרדוג, אבל גלבוע כמו גלבוע עושה מהלימון לימונדה ובאולם המפוצץ בגנר מצליחה להביא ניצחון גדול על טישמן וג'יימס קלי.
אבל למרבה הצער, כאן זה נגמר. עוד הפסד בבית מכבי כבר מוציא לחקלאים שלנו את הרוח מהמפרשים, ובמשחק 4 בגנר אנחנו מתפרקים לגמרי וחוזרים ל"על האש" שמח ביותר אחרי עונה מטורפת.

התרחיש האופטימי מאוד (מאוד)

מנצחים בהפרשים גבוהים את אשדוד, ב"ש, נהריה, הפועל תל אביב ונס ציונה, ובדרמות גדולות את מכבי תל אביב והפועל ירושלים.
למרות הפסדים מבאסים לחיפה ואילת אנחנו עולים לפליאוף מהמקום החמישי. פוגשים את מכבי חיפה בסדרה נהדרת הכוללת שני ניצחונות חוץ וניצחון בית בהארכה. אנחנו מנצחים 3:1 ומגיעים לפיינל 4 ראשון מאז 2011.
חצי הגמר הוא חגיגה של ממש. 3000 חקלאים עושים את כל הדרך באוטובוסים מהעמק כדי לראות את הקבוצה האהובה שלנו נלחמת במכבי מכבי תל אביב (שהספיקה לעוף מהיורוליג בינתיים).
המשחק צמוד מאוד לכל אורכו ועשר שניות לסוף, ג'ארמר גאלי עושה את מה שהוא יודע הכי טוב. לוקח את הכדור קוסט-טו-קוסט ועם שלשה על הבאזר לוקח אותנו לגמר היסטורי ביד אליהו.
אם חצי הגמר היה חגיגה, אז בגמר היה קרנבל - אלפי חקלאים אדומים גודשים את ההיכל שלבש אדום יחד עם היריבה הפועל ירושלים, שמבחינתה באה לסמן וי על יריבה "חלשה" ולזכות באליפות שלישית בתולדותיה.
אבל לגאלי ויפתח זיו יש תכניות אחרות. צמד הסקוררים פותחים בטירוף עם שלשות, חדירות ואסיסטים נהדרים לטילמן, פליישר וורנאדו. סוסה וגרשון תורמים בשלשות משלהם וחנוכי גם הוא מצטרף לחגיגה עם מהלכי פוסט-אפ וקליעות חצי מרחק. לירושלמים אין תשובות והמחצית הראשונה נגמרת ב15 לחקלאים.
אבל כמו כל משחק העונה, גם זה לא נגמר קל. קטש מבין את הטריק ומשנה את ההגנה שמשתקת את ג'ארמר והמשחק שלנו מתחיל להיתקע. פלדין מוצא את הידית ואחרי ריצה של הירושלמים הרבע הרביעי נפתח בשוויון.
חמש דקות לתוך הרבע גאלי יוצא עם עבירה חמישית, והתחושה היא שזה הולך לחמוק לנו בין האצבעות.
חצי דקה לסיום. שוויון. התקפה ירושלמית. בלאט מקבל את הכדור, מוסר אותו לפלדין שחודר ומכניס שתי נקודות קריטיות - נראה שקטש הולך לקחת עוד אליפות, הפעם על חשבוננו.
חמש שניות לסיום. גיל בני מכניס את הכדור. חנוכי מקבל בפינה ונותן זריקה של פעם בחיים. הכדור מקפץ פעמיים על הטבעת, האורות האדומים נדלקים ו... נכנס!!!
חמשת אלפים חקלאים אדומים בטירוף. דרורי דופק נשיקה לכל דבר שזז. נתנאל ארצי מטפס אל היציע הגבוה. ארצי פרטי מתפרק ונחנק מדמעות.
כמחווה לאיתי קורין, העונה הזאת תיזכר כעונת התותים!!
ה"על האש" סיום עונה מעולם לא היה שמח יותר.


אז איזה מהתרחישים היה באמת קורה אתם שואלים?
האמת, אני לא ידוע.
אבל אני כן יודע ש"אדום עולה"...תמיד עולה!!!
 

(תהיו בריאים אחים אדומים)

 

עשור לאליפות של גלבוע/גליל: בריאן רנדל נזכר ברגעים

עשור לאליפות של גלבוע/גליל: בריאן רנדל נזכר ברגעים

27/05/2020
גלבוע/גליל: הושלם הסגל – הפאור פורוורד מיטשל אקיל חתם בגלבוע

גלבוע/גליל: הושלם הסגל – הפאור פורוורד מיטשל אקיל חתם בגלבוע

26/05/2020
הוא חזר!!!

הוא חזר!!!

22/05/2020