"כולנו פה בשביל הכדורסל הישראלי"

ליובין על שילוב הצעירים בגלבוע/גליל: "זה ה-DNA והדרך שלנו". אוחיון: "יש פה מסורת והרגלים שעוזרים להתחבר". חנוכי: "עוד ציון דרך למועדון המדהים הזה"

08/06/2020  | חדשות

הפועל גלבוע/גליל ערכה היום (שני) אחר הצהריים מסיבת עיתונאים וירטואלית בהשתתפות הבעלים חיים אוחיון, המנכ"ל ארצי פרטי, המאמן ליאור ליובין והקפטנים המשותפים נתנאל ארצי ויותם חנוכי.

"תקופת ההכנה קצרה, אבל אנחנו מאמינים שהיא תעזור לנו לחבר את השחקנים", אמר ליובין, "עם הבסיס שיש לנו והדרך שהתחלנו לייצר, אני מאמין שנכניס את כולם לתלם. המקום הזה הוא מאוד מיוחד, הוא גורם לשחקנים להתחבר ולהתאקלם. כולנו מאמינים שאנחנו יכולים להמשיך את העונה היפה שאנחנו עושים".

"אנחנו בהחלט רואים בזה משימה לאומית ומשימה של המועדון", אמר אוחיון על חזרת הליגה, "המדינה לא תהיה שלמה בלי שיהיה בה כדורסל, תרבות ודברים אחרים לצד תעסוקה ודברים חיוניים אחרים. כל סקטור עושה מאמץ מאוד גדול כדי לחזור למסלול. המאמץ לחזור לשיגרה הוא מאמץ עילאי. לא חוזרים באופן אוטומטי למה שהיה, כל חזרה לשיגרה בכל סקטור היא אחרת. יש פה מסורת והרגלים שעוזרים להתחבר מהר מאוד. יש פה שמונה בוגרי מחלקת הנוער שהשתלבו מאוד מהר במציאות החדשה, הם מתאמנים איתנו וייקחו חלק במשחקים. נעשה פה מאמץ מאוד גדול מצד כל הקבוצות, צר לי שיש קבוצה אחת שמשתרכת מאחור אבל אני בטוח שאחרי הג'אמפ בול הראשון היא תסתער קדימה ונשכח מכל מה שהיה קודם".

נתנאל ארצי על התחושות של השחקנים: "בחודשיים של הקורונה הרבה מהשחקנים היו בבתים וחיכו לחזור לשחק. יש לנו הזדמנות לבוא ולהמשיך את העונה כמו שצריך ולהתקדם כמה שאפשר. השחקנים מאוד אנרגטיים, האימונים טובים מאוד והאווירה בחדר ההלבשה טובה. אנחנו צריכים לבוא ולהמשיך את העונה כמו שהייתה ואפילו יותר טובה. אנחנו מאוד נרגשים".

יותם חנוכי על שילוב שחקני הנוער בקבוצה הבוגרת: "זה מדהים, באימונים הראשונים הרגשתי כמו בקבוצת נוער מלפני שנתיים-שלוש. זה פשוט יוצא מן הכלל. אני רואה את זה כמשהו מאוד יוצא דופן וחיובי, שמאוד מסמל את איך שגלבוע מתנהלת ועובדת. זה עוד ציון דרך למועדון המדהים הזה, שמראה שוב את האיכויות שלו. זיהינו פה סוג של 'פירצה' קטנה ומיד הצטרפו אלינו בוגרי הנוער. זה פשוט כיף. המצב הפיזי שלי טוב מאוד, אני מכין את הגוף שלי לקראת התקופה העמוסה הזו".

ליובין המשיך באותו נושא: "זו סיטואציה מאוד מיוחדת. מגיע הרבה קרדיט למאמנים במחלקות הנוער, האקדמיה של גלבוע/מעיינות היא אחת הטובות והשקטות בארץ. אלו לא רק שחקנים שסוגרים סגל, אלה שחקנים מאוד מוכשרים שעתידם לפניהם. אותי זה מרגש באופן אישי. הקרדיט מגיע למאמנים שעובדים במחלקות. אנחנו מתעסקים פה בקבוצה ולא בפרטים, השחקנים יקבלו את ההזדמנות. זה מה שאנחנו רוצים וזה ה-DNA והדרך שלנו. אנחנו רוצים כמה שיותר שחקני בית, כולנו פה בשביל כדורסל ישראלי, זה הסיפור".

המאמן נשאל על השינויים במצבת הזרים: "כל אחד הוא מקרה שונה וסיטואציה אחרת. עשינו את זה בצורה הכי מכבדת, מבינה ומכילה. כל מי שנמצא פה הוא מתוך בחירה, אף אחד לא פה מתוך כפייה. לא לחצנו על אף אחד. נצטרך למלא את החלל, נקווה שנעשה את זה בזמן הקצר. זה אובדן מקצועי קשה, אבל בכל האפשרויות שיש לנו אנחנו מנסים לכפר על זה".

על הליך גיוס הזרים אמר ליובין: "פעלנו בתוך שוק וסיטואציה שונים. בגלל שיש לנו בסיס מצוין, רצינו למצוא עמדות דומות למה שהיה לנו לפני. קיבלנו עוד קצת רגליים יותר טובות, אני חושב שנוכל להיות יותר אגרסיביים ומהירים. מבחינת העמדות, אין שינוי גדול. רצינו להשלים נקודתית מה שהחסרנו, אבל אנחנו אפילו יותר צעירים עכשיו ממה שהיינו לפני".

פרטי על ההכנות לעונה הבאה: "אנחנו מתרכזים כרגע בחזרה לעונה הזו. כל ההשפעות הכלכליות ידועות. כרגע שמנו את הכל בצד, ברור שהמועדונים יצטרכו להכניס את היד לכיס. לגבי העונה הבאה, כרגע כולם לומדים את נושא הקורונה והשלכותיו. אף אחד עוד לא יודע איך זה ישפיע בדיוק, נראה מה יילד יום ונגיב בהתאם".

ארצי על מתווה הבידוד של השחקנים: "הזרים שהגיעו לכאן ידעו את כל התנאים. כרגע כולנו ביחד, אחד עם השני, לא רואים בזה יותר מדי בעיה. זה חלק מהעניין, הכל בסדר".

אוחיון על שילוב שחקני הנוער גם בעתיד: "זו בהחלט שאיפה, אנחנו מועדון שמאוד מחשיב את הזהות הישראלי. ההבנה המקצועית היא שלפעמים שחקנים צריכים לעשות דרך במועדון אחר, אולי בליגה אחרת, כמו בחוק הכרטיס הכפול. זה כבוד עבורנו. בסוף הכל תלוי בשחקן, אבל זה תמיד יהיה נר לרגלינו. אנחנו עוברים תקופה שמעיבה קצת על ההתרגשות. כדאי שאנשים יגלו אחריות - ראשי הקבוצות ושחקנים שהפכו לעסקנים - כלפי אחרים. מה שאנחנו רואים במגרשים זה שחקנים שעושים הכל לטובת הענף. חשוב שהדבר הזה יבוא לידי ביטוי".

שלוש ולהתראות: גלבוע ניצחה גם באילת

שלוש ולהתראות: גלבוע ניצחה גם באילת

01/07/2020
מחזור 24: גלבוע/גליל נצחה את נהריה

מחזור 24: גלבוע/גליל נצחה את נהריה

29/06/2020
הטור של תמיר אסטרוגו: הליגה במוד קורונה – השבוע שהיה

הטור של תמיר אסטרוגו: הליגה במוד קורונה – השבוע שהיה

29/06/2020