שלוש ולהתראות: גלבוע ניצחה גם באילת

הפועל גלבוע/גליל להטה מעבר לקשת ותקעה יתד במקום השישי עם ניצחונה השלישי ברציפות, 83:95 על הפועל "יוסי אברהמי" אילת (צילום: רז גליל)

01/07/2020  | חדשות

ארבעה מחזורים עוד נותרו לסיום העונה הרגילה והכל עוד יכול להשתנות, אבל הפועל גלבוע/גליל נראית בדרך הנכונה להשתלבות בפלייאוף העליון. החבורה של ליאור ליובין ניצחה הערב (רביעי) בפעם השלישית ברציפות – לראשונה מאז שהחלה את העונה במאזן 0:3 – פתחה פער של נקודה מהפועל "יוסי אברהמי" אילת וגם הבטיחה יתרון בשובר השוויון העונתי מולה, עם 83:95 חשוב בהיכל בגין.

מהלך המשחק

אילת פתחה בחמישייה עם זיו בן צבי, מילטון דויל, רפי מנקו, בן קרטר ודבון סקוט, גלבוע עם יפתח זיו, ג'ו תומאסון, מייקל יאנג, אקיל מיצ'ל ובניה סרור. סרור ומיצ'ל התחילו עם סלים בצבע, מנקו היה אחראי לרוב הנקודות של המארחת בפתיחה אבל סרור בדאנק ועבירה קבע 6:12. מנקו קלע עוד 2, אבל היה לבד במערכה ובצד השני גם זיו נכנס לעניינים עם שני סלים רצופים ויאנג בצמד שלשות פתח פער דו-ספרתי, 12:24. דויל התעורר עם סל ועבירה, אבל שלשה של יותם חנוכי וקליעות עונשין של עידו פליישר סגרו רבע מצוין של האורחים ביתרון 17:29.


סרור וסקוט מוציאים את המשחק לדרך (צילום: רז גליל)

אילת עלתה חדה הרבה יותר לרבע השני ובהובלת קרוליין, דויל וסקוט מחקה את כל הפיגור תוך פחות מארבע דקות, 29:29. מיצ'ל עצר ריצת 0:14, אבי בן שימול קלע נקודות ראשונות מאז חידוש הליגה ויאנג בשלשה שמר על יתרון קטן לאורחים, 33:36. בן צבי שוב השווה, אבל דאנק גדול של מיצ'ל החל ריצת 0:9, ארצי צלף מבחוץ והטבעה של זיו שלחה את אריק אלפסי לפסק זמן בפיגור 45:36. דויל וקרוליין עוד קצת קירבו את המארחת, לפני ששלשה של יאנג חתמה את המחצית ביתרון 43:51.


זיו ובן צבי. חברים לקבוצה בעבר הלא רחוק (צילום: רז גליל)

מיצ'ל חזר חם מחדרי ההלבשה עם 5 מהירות, דויל קבר עוד שלשה בצד השני אבל יאנג הגדיל ל-46:58. סקוט ניסה לצמק, יאנג קבר עוד שלשה ודויל, הטוב בשורות אילת, צימק ל-61:50. שלשה של תומאסון החלה ריצה נוספת באדום ומיצ'ל החם הגדיל ל-50:67. סלים של בן שימול וקרוליין החלו ריצת 0:7 נגדית, אותה עצר עמית גרשון בשלשה, 57:70. דויל אסף עוד 2 מהקו, גרשון דייק פעמיים בצד השני ומיצ'ל בעוד תיקון מריבאונד התקפה סגר את הרבע ביתרון 59:74 לגלבוע/גליל.


מיצ'ל מתעלל בטבעת (צילום: רז גליל)

גלבוע עלתה נחושה לסגור עניין ושלשות של ארצי וגיל בני קבעו יתרון שיא, 61:80. מנקו סירב לוותר, גרשון הצטרף למטווח מעבר לקשת אבל קרוליין המשיך לקזז ודאנק שלו שלח את ליובין לפסק זמן, 69:83. בני קלע סל חשוב, אבל המגמה נמשכה וקרוליין צימצם ל-85:75. חטיפה של מיצ'ל וסל של יאנג קצת הרגיעו את האדומים, קרוליין שוב ענה לו אבל סל של זיו שלח את אלפסי לטיים אאוט, 77:89. שלשה של עידו דוידי הורידה לחד-ספרתי, אבל שלשה של חנוכי וסל של תומאסון סגרו את הסיפור סופית, 83:95 לגלבוע/גליל.


תומאסון עולה לעוד שלשה (צילום: רז גליל)


הספסל של גלבוע יכול לחייך. ניצחון חוץ חשוב (צילום: רז גליל)

 

גלבוע/גליל לקראת השלמת מצבת הזרים: הרוקי קרי בלקשיר חתם

גלבוע/גליל לקראת השלמת מצבת הזרים: הרוקי קרי בלקשיר חתם

09/08/2020
בניה סרור חתם בגלבוע לעוד שלוש שנים

בניה סרור חתם בגלבוע לעוד שלוש שנים

05/08/2020
 ממשיכים ביחד: ליאור ליובין יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה

ממשיכים ביחד: ליאור ליובין יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה

04/08/2020