שיחה עם אסף ורפאל שוורץ על כדורסל, חינוך וקהילה

"לראות את האבא שלי הקפטילסיט צועק 'אני חקלאי בנשמה' זה ממש חלום"

04/12/2019

את אסף שוורץ ובנו רפאל (רפא) יצא לי להכיר ולאהוב מיד בימים שבהם התארגנו לערב התמיכה בקבוצה.
אסף במרץ בלתי נגמר ובמחויבות מרשימה לקח על עצמו להאכיל את 300 האנשים שבאו להראות כמה גלבוע-גליל חשובה להם ולאזור.
ביום האירוע רפא הצטרף להתארגנות בגן האירועים וגם הביא איתו את כל החברים. "אני מת על הקבוצה שלנו." הוא מעיד על עצמו בגאווה גדולה.
אחרי הניצחון הדרמטי והחשוב בנס-ציונה אסף ורפאל התפנו לספר לי יותר על עצמם, לסכם עבורנו את המשחק וגם כבר להתכונן לירושלים במוצ"ש.
אסף מספר: "אני בן 39. בגיל 5 עברנו לבלגיה ובכיתה י"א חזרנו לארץ. נשוי עם שלושה ילדים. רפאל (רפא) בן 11. דניאל בת 10 ואריאל בת 3. גרים בכפר תבור. יש לי כמה מסעדות במרכז בבעלותי וגם עוסק בייבוא של קפה ומוצריו. לפני 5 שנים החלטנו לעבור מכפר-סבא לצפון. החלטה שכולה אידיאולוגיה. רצינו לגדל ולחנך את הילדים בפשטות, באזור של טבע שמדגיש את אהבת הארץ."

איך נוצר החיבור לגלבוע-גליל?" אני שואל.

אסף מתאר את השתלשלות העניינים: "לפני 4 שנים יצרנו קשר עם אסתרק'ה והלכנו למשחק מול מכבי ת"א. מאז משתדלים לא לפספס אף משחק. בהתחלה הלכתי רק עם רפא. אחרי זה לפעמים גם דניאל הצטרפה אלינו. עם הבת הקטנה אריאל הגעתי פעם אחת. היא ראתה את השור ונבהלה. חזרנו הביתה היא ואני. רפא לא הסכים בשום פנים לוותר על המשחק. גם אבא שלי ואישתו מצטרפים אלינו מידי פעם ליציע. לראות את האבא שלי הקפטילסיט צועק 'אני חקלאי בנשמה' זה ממש חלום," אסף צוחק.
"אנחנו משוגעים על הקבוצה (איך אפשר שלא?!) חיבור כזה בין מועדון לקהילה אין בשום מקום. מבחינתי ספורט זה קודם כל חינוך. והקבוצה שלנו מייצגת את זה בדיוק מושלם, בצורה הכי אוטנטית ומרגשת שיש."

"מה עבר עליך בנס-ציונה בדרמה הגדולה שהייתה שם? אני שואל את אסף .

קודם כל לא האמנתי שיש שתי הארכות. חישבתי שאני חוזר ב 1 הלילה וכבר ב 5 בבוקר אני צריך להיות על הכביש בדרך לעבודה בהרצליה. כבר היה עדיף להישאר לישון במרכז..."
"הייתי קצת מודאג מרצף ההפסדים שלנו לפני הניצחון הזה. בגלל שזו חבורה צעירה היה לי חשש שעוד הפסד יוריד להם עוד את הביטחון יש חבר'ה שרואים שהם מהססים לזרוק. רוצה להגיד להם שלא יפחדו.".
אסף מוסיף: "משחק ענק שלנו שממלא גאווה שאנחנו שייכים לקבוצה כזאת. וגם היה מרגש לקחת את האוהדים ברכב ולראות איזה מאמץ אדיר הם עושים כדי לעודד את הקבוצה. בטוח שהשחקנים יודעים את זה ומעריכים את זה."
"השחקנים נתנו מלחמה אדירה. היה מרשים לראות את התשוקה והרעב לנצח. היינו בפיגור. היו משברים והחבר'ה יצאו מהם כמו גדולים. גם היינו פחות זר כי ורנאדו נפצע אבל עמית גרשון וגיל בני נתנו דקות מצוינות כשעלו מהספסל. בייחוד ההתקפה המדהימה ההיא שגיל בני לקח שלושה ריבאונדים רצופים שנגמרו בשלשה של סוסה. ארצי הראה מבחינתי יופי של מנהיגות על הפארקט ועל הספסל – נלחם ולקח ריבאונדים. ועכשיו דרך אגב אני חייב לו המבורגר כי יש לנו הסכם שעל כל שלשה שהוא קולע הוא מקבל מאיתנו המבורגר. האמת הוא טחן מלא בערב תמיכה אז לדעתי יש מצב שהוא עדיין חייב לי כמה שלשות..."

עם רפא אני מדבר על המשחק במוצ"ש מול ירושלים שנמצאת במומנטום אחרי הניצחון בגביע על מכבי ת"א.

רפא אומר: "ברור שבאים לירושלים. לא מפסידים כזה משחק !!! נכון שהם קבוצה מעולה אבל גם לנו יש קבוצה טובה מאוד. קבוצה עם לב. לא נשברים. צריך לתת הגנה חזקה ולהיות מרוכזים בהתקפה. לא להילחץ ולא להוריד את הראש כי הקהל שלהם מאוד משפיע על המשחק. מקווה מאוד שיגיעו הרבה אוהדים שלנו."

 

איש הדגל ברבעים: תכירו את גיא שחם

איש הדגל ברבעים: תכירו את גיא שחם

24/01/2020
צפו: בכורה מבטיחה למייקל יאנג בגן נר

צפו: בכורה מבטיחה למייקל יאנג בגן נר

19/01/2020
עלו על הגאלי: ניצחון בית נוסף לגלבוע

עלו על הגאלי: ניצחון בית נוסף לגלבוע

18/01/2020