הטור של תמיר אסטרוגו: כזאת עוד לא הייתה לנו

זהו. תם ונשלם. שלשה כואבת של ווילבקין 2.7 שניות לסיום החצי גמר שלחה אותנו בתחושת פספוס מהולה בגאווה גדולה אל תוך חופשת הקיץ – תמה לה עבורנו עונת הקורונה. עונה שכמותה לא הייתה לנו.

29/07/2020  | חדשות

יש לנו את עונת האליפות ועונת הסגנות. ועונת הירידה והעלייה. לא נשכח את העונות הבלקניות והעונה של שנה שעברה שהתפוגגה בקול ענות חלושה.

כל עונה שמסתיימת מביאה אתה הרגשה של ריקנות וחוסר שמתפוגגים תוך כמה ימים, אך נדמה שהפעם זה סיום שונה – זה סיום של הודיה גדולה על מאמץ אדיר ממדים מצד הרבה מאוד אנשים לקיים עבורנו את המשחק שמביא לנו אושר גדול בימי קורונה ממש לא פשוטים.

ובכל זאת, אם יש משהו אחד משותף לכל העונות, זה הטור סיכום הכיפי והמתבקש.

אז יאללה...יוצאים לדרך עם הדברים שהאירו לנו את הלב בעונה המיוחדת והשונה הזאת וגם עם נקודה אחת שקצת כיווצה לנו אותו.

ההבטחה שמתחילה להתממש

אחרי רצף של פציעות לא פשוטות והרבה עבודה קשה יותם הקפטן המשותף והאהוב שלנו סוף-סוף השתלב באופן רציף ומשמעותי במארג הקבוצתי. ולנו רק נשאר לחכך ידיים בהנאה ולקוות להמשך. היכולת שם בוודאות. הביטחון והאגרסיביות יגיעו עם הזמן. מצפים לעתיד נפלא ובריא עבור יותם ועבורנו.

בניה סרור

ההפתעה

בניה סרור - מקצה הספסל. בביישנות, בצניעות. הוא צץ אחרי פגרת הקורונה והפך לשחקן לגיטימי. שחקן שנותן גוף ונוכחות שמשנה את משחק היריבה. ריבאונדר מחונן עם הגנה לא מתפשרת. 7 נקודות בחצי הגמר וגורם משמעותי ברבע האחרון למהפך שכמעט וקרה. הפתעה נעימה שכולה תענוג וגאווה למועדון הנוער.

יפתח זיו

ההוא שפרץ

הרבה גבות הורמו כשיפתח זיו מכולם נבחר להיות הישראלי שיוביל אותנו לתוך העונה הזאת. ההתחלה הייתה מהוססת שלא לומר מאכזבת אך אחרי פגרת הקורונה השידוך קיבל תפנית מדהימה בעלילה. לקיחת אחריות במאני-טיים, הטבעה מול חיפה שתזכר לשנים קדימה (וגם אסיסט לסל ניצחון), שיא קריירה ברגע הכי נכון שיש שהעלה אותנו לפיינל פור אחרי 9 שנות גלות ורבע אחרון לפנתאון בחצי מול מכבי ת"א.

שיהיה בהצלחה חבר...קיץ של החלטות לפניך – לך בעקבות הלב. זה תמיד מצליח.

הזר שחזר

בקבוצה של הקדם קורונה היו לנו שני זרים ברמת יורוליג שנשאו אותנו על כפיים – טילמן וגאלי.

קבלני נקודות שהיו בכל מקום על הפארקט. כוכבים שהיה תענוג לחזות בפריחתם במקום שיודע כל-כך יפה להצמיח שחקנים לעולם הגדול – תיזכר לטובה במיוחד השלשה של גאלי מהחצי באשדוד.

אבל אם יש זר שראוי שיוזכר בסיכומה של עונה זה מייקל יאנג.מייקל יאנג

הוא חזר אחרי הקורונה עם תשוקה ויכולת שלא ראינו ממנו לפני-כן. סקורר על בתוך הצבע וגם בשלשות. בחור מקסים וחיובי שהפך למנהיג ולספק הנקודות העיקרי שלנו. והכי חשוב - ההצלחה האישית שלו הגיעה מתוך ההצלחה הקבוצתית ולא על חשבונה (תישאר, תישאר, תישאר...)

האלה שאכזיבו

כן, היו גם כאלה, כיאה לעונה הארוכה ומלאת התהפוכות שעברנו.

מכולם בחרתי לציין את העובדה (המאכזבת מאוד ואפילו המקוממת) שכמה מהשותפות שלנו לליגת העל בחרו ועדיין בוחרות שלא להראות סולידריות בתקופה המאתגרת הזאת.

איפה ההתגייסות לאלה שיש להם פחות? איפה העזרה ההדדית? איפה הראייה של צרכי האחר בקבלת ההחלטות ובמעשים?

והכי עצוב שהם תמיד (אבל תמיד) בוחרים בצד הזה של המטבע (הצד הלא נכון כמובן).

ותודה לחיים אוחיון וכמה אחרים שמצילים אותם מעצמם. מודים לכם על היכולת הלא מובנת מאליה לראות מעבר לאופק ולקבל החלטות מלאות חזון ומנהיגות – מה היינו עושים בלעדיך חיים?! (תודה-תודה-תודה)ליאור ליובין

הקאמבק של העשור

ליאור כבר היה מחוץ לפול המאמנים שנספר כאופציה לקבוצת הליגה. מינוי טבעי לגלבוע-גליל שגם מותג כחזרתו של המאמן המעוטר ביותר בתולדות הגלבוע (והגליל).

מי האמין שהחיבור המחודש הזה, שיותר מעשור עבר מיום היוולדו, ייגמר בפיינל-פור מרגש ועם תצוגה לא פחות ממדהימה בבית התחתון של ימי הקורונה.

כן, לפעמים הוא נראה אולי קצת מרוחק, ויש כאלה שלא תמיד מסכימים עם ההחלטות שלו בניהול המשחק, אבל עם ההצלחה והתוצאות אי-אפשר להתווכח.

הרוגע והנעימות מסתירים איש מקצוע משכמו ומעלה שהצליח לייצור קבוצה להתפאר בה והצליח לקדם שחקנים ולהוציא מהם יותר ממה שהם חשבו שיש בהם.

תודה ליאור לך וגם לגיא קפלן שלצידך.אולם גדוש בקהל

ההם שתמיד שם

האוהדים הבאמת מיוחדים של גלבוע-גליל - מהרגעים ההם בקיץ שעבר שעננה ריחפה על עצם קיומה של הקבוצה, עבור בערב הוקרה מרגש רגע לפני החורף, המשך בנוכחות מאסיבית ומלאת משמעות בכל מגרש ומגרש (כן גם באילת), ובייחוד בימים הלא פשוטים שבהם ישבנו מול הטלוויזיה בהתרגשות ועם לב שנחמץ על היציעים הריקים – היינו שם עבור השחקנים, עבור הקבוצה ועבור עצמנו בצורה הכי מדהימה שיש.

שוב הוכח, והפעם ביתר עוצמה, שגלבוע-גליל היא בראש ובראשונה קבוצה של האוהדים. אנחנו הנשמה הפועמת שבזכותה הקבוצה הזאת ממשיכה ותמשיך להביא כבוד עצום לפריפריה, לחקלאות, להתיישבות, לגלבוע, לגליל, ולנו עצמנו.

עד כאן סיכומנו להפעם לעונה המוזרה הזו,
תודה לכולנו שהבאנו את עצמנו לרגע המיוחד הזה.
ונא לזכור – סיכום זה לא סוף. סיכום זו רק נקודה בה אנחנו בוחרים לעצור לרגע את הסיפור.
רק בריאות לכולם ואדום עולה. ניפגש בעונה הבאה להמשיך את סיפורנו הנפלא. הסיפור של גלבוע-גליל (בתקווה שזה יהיה ביציעים).

 

גלבוע/גליל לקראת השלמת מצבת הזרים: הרוקי קרי בלקשיר חתם

גלבוע/גליל לקראת השלמת מצבת הזרים: הרוקי קרי בלקשיר חתם

09/08/2020
בניה סרור חתם בגלבוע לעוד שלוש שנים

בניה סרור חתם בגלבוע לעוד שלוש שנים

05/08/2020
 ממשיכים ביחד: ליאור ליובין יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה

ממשיכים ביחד: ליאור ליובין יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה

04/08/2020