הטור של תמיר אסטרוגו: בואו נסכם קצת

מה??? הגנה??? אנחנו???

19/02/2021  | חדשות

בואו נסכם קצת

ניצחון נאה על נהריה עם רבע שלישי מצוין מעמיק את אחיזתנו במקום השני – מקום שני!!! אתם מאמינים???

זה היה המשחק ה 13 מאז תחילתה של הליגה אבל זה היה למעשה בכלל המחזור ה 16 במוד הקורונה שגרם לכמה משחקים להידחות.

ושוב פגרת נבחרת קצרה שיוצרת עבורנו זמן מעולה קצת לסכם ולהבין יותר לעומק מה פה קורה פה. מה סוד ההצלחה שלנו עד כאן? (555 – שרק יימשך).

בימים האלה הכל סטטיסטיקה – אחוזי תחלואה, יחס מחוסנים לפי גיל, סיכוי של מי להרכיב ממשלה, מה הסיכוי שהקהל יחזור. אז ברוח הזאת ניסיתי עבור כולנו לצלול לנבחי המספרים של הליגה ולבחון את הקבוצה שלנו.

אז ככה...אין לנו אף שחקן בין מובילי הליגה במדדים המשמעותיים (נקודות, אסיסטים, אחוזים וכו'). פלויד מגיח מידי פעם לתוך הרשימה עם חסימות ועוד. אבל חוץ מזה די כלום.

הסתכלתי גם על ההשוואה הקבוצתית – גם שם לא מצאתי פתרון לתעלומה "במה (לעזאזל) גלבוע-גליל הזאתי טובה." - ממוצעת בנתוני הקליעה, בריבאונדים, באסיסטים, בנקודות.

חשבתי אולי העומק שלנו עושה את ההבדל – הרבה שחקנים שמסוגלים לעשות נקודות בדו-סיפרתי. אבל אין כזה מדד. אף אחד כנראה לא העלה על דעתו שזה חשוב. יש מצב למדד חדש – נקרא לו, "מדד אסטרוגו להשוואה שאין לה (כנראה) משמעות."

היה לי קשה להירדם בלילה (ולא רק בגלל המטוסים שבלילות האחרונים עושים שעות נוספות בדרכם מפה לשם), אז התקשרתי לחבר טלפוני – לעוזר מאמן (התותח) שלנו, גיא קפלן. הוא מיד שלף – "אנחנו קבוצת ההגנה מספר 2 בליגה. לרוב מורידים את הקבוצות מתחת לממוצע הנקודות שלהן."

מה??? הגנה??? אנחנו???

אז זהו, הכל היה לי מתחת לפנס - "הגנה" - הזאת שפחות מסתכלים עליה, שנחבאת בצילה של אחותה היפה ה"התקפה", שהיא תוצאה של עבודה קשה, של תיאום קבוצתי, של משמעת, של לב.

בזה אנחנו מצטיינים מסתבר (מקום שני אם לדייק) – ב"לב".

והוי, כמה הלב הזה רוצה להיות במגרש בקרוב כשהוא שומע את הלחישות על חזרה, כשהוא רואה את מספר המתחסנים ואת ההשפעה המוכחת של החיסון.

"כמו הלב, כמו הים..."

 

אז לכו כולם להתחסן כדי שבקרוב נוכל לתת כולם ביחד הגנה. הגנה עם לב. לב אדום. אדום עולה.

 

הערב: גלבוע/גליל החמה מגיעה לרוממה

הערב: גלבוע/גליל החמה מגיעה לרוממה

21/04/2021
החלה מכירת הכרטיסים לפיינל פור הבלקנית

החלה מכירת הכרטיסים לפיינל פור הבלקנית

20/04/2021
צפו: הקפטנים כיכבו בניצחון גלבוע/גליל

צפו: הקפטנים כיכבו בניצחון גלבוע/גליל

20/04/2021