חיים אוחיון הלך לעולמו בגיל 59

הבעלים של הפועל גלבוע/גליל מאז 2003 נפטר לאחר מאבק במחלה קשה. יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל: "אבידה ענקית, אדם משכמו ומעלה, איש יקר וצנוע"

29/06/2021  | חדשות

מנהלת הליגה, הקבוצות ויושב הראש שמואל פרנקל המומים וכואבים עם הידיעה הקשה על מותו של חיים אוחיון בגיל 59. אוחיון היה מנהיג בכל רמ"ח אבריו. אדם שברגע שפתח את פיו כולם היו משתתקים ומקשיבים. אדם אצילי, חכם, יצירתי ומקורי שהיה ממובילי הדרך במנהלת הליגה ובאיגוד הכדורסל. תרומתו לכדורסל בגליל עליון, בגלבוע/גליל ולקידום הכדורסל הישראלי היא אדירה.

יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל: "אבידה ענקית לכדורסל הישראלי. אדם משכמו ומעלה, איש יקר וצנוע שמרגע שנכנס לכדורסל הישראלי הפך כל אבן כדי שהליגה תהיה שיוויונית ותחרותית וקידם עשרות שחקנים ומאמנים צעירים שחייבים לו את הקריירה. תנחומיי לתרצה ולכל המשפחה. יהי זכרו ברוך".

אוחיון רכש את הפועל גליל עליון ב-2003 ושימש כבעלים שלה ב-18 השנים האחרונות. בקיץ 2008 הוא העביר את הקבוצה מכפר בלום לגן נר, שם היא משחקת מאז, כאשר במקביל הפועל גליל עליון קמה מחדש ועלתה לאחרונה בחזרה מהליגה הלאומית. במהלך תקופתו כבעלי הקבוצה, היא זכתה באליפות המדינה ב-2010, פעמיים באליפות הליגה הבלקנית והגיעה לשני גמרי פלייאוף נוספים ב-2011 וב-2021.

אוחיון נולד ב-23 באוקטובר 1961 במרוקו וכעבור שנה עלתה משפחתו ארצה והתגוררה בתל מונד, שם גדל. אחרי שירות צבאי בחיל הים, הוא היה ממקימי מושב כנף בתחילת שנות ה-90, בו הקים את משפחתו עם אשתו תרצה, שכוללת שלושה ילדים ושני נכדים. הוא היה מאנשי העסקים הבולטים באיזור הצפון וכן חבר בולט בדירקטוריון מנהלת הליגה בכדורסל ובהנהלת איגוד הכדורסל.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "איגוד הכדורסל מרכין את ראשו ומשתתף בצערה של משפחת אוחיון, עם פטירתו של חיים, חבר הנהלת איגוד הכדורסל והבעלים של קבוצת גלבוע גליל, אחרי מאבק במחלה קשה. חיים היה יזם, איש עסקים ואיש כדורסל ערכי במיוחד שהביא את הכדורסל לגלבוע ובזכותו המועדון המקומי הפך לשם דבר בגילאי הילדים והנוער וכמובן שגולת הכותרת היא קבוצת הבוגרים. חיים היה איש נעים הליכות, מנומס, יצרתי וחבר אמיתי לדרך. איגוד הכדורסל מבקש לשלוח נחמה למשפחתו ולאישתו תירצה וימצא את הדרך להנציח את זכרו".

מהמועצה האזורית גלבוע נמסר: "המומים, כואבים ובצער עמוק קיבלנו את ההודעה הקשה על מותו בטרם עת של חיים אוחיון. זו אבידה גדולה ובלתי נתפסת לספורט הישראלי ולכדורסל בגלבוע בפרט. אנו מבכים את לכתו, כואבים ותומכים במשפחה, ושולחים את תנחומינו למשפחת אוחיון, לכל סגל קבוצת הפועל גלבוע/גליל, עובדים ולחברים הקרובים והכאובים".

ההלוויה תתקיים היום בשעה 18:00 במושב מעלה גמלא ברמת הגולן. יהי זכרו ברוך.


צילומים: עודד קרני ולילך וייס

פרידה מחיים, אביר הכדורסל הישראלי

פרידה מחיים, אביר הכדורסל הישראלי

02/07/2021
צפו: מצעד המהלכים של פלייאוף 2021

צפו: מצעד המהלכים של פלייאוף 2021

22/06/2021
הטור של תמיר אסטרוגו: הגיבורים שלי

הטור של תמיר אסטרוגו: הגיבורים שלי

18/06/2021