פרידה מחיים, אביר הכדורסל הישראלי

תמיר אסטרוגו, נציג האוהדים נפרד."דע לך חיים שתמיד תהיה בליבנו. וגם דע לך שאנחנו איתך. לגמרי איתך. לכל הדרך אנחנו איתך - בתחושות, במחשבות, במטרות, במעשים, בחזון"

02/07/2021  | חדשות

השמועה הקשה הגיעה לאוזניי בבוקר ולא הרבה זמן אחר-כך הפכה לעובדה כואבת. חיים איננו.

הראש התקשה להאמין. הלב סרב לקבל. ידעתי שהמצב מורכב אבל בכל זאת האופטימיות שתמיד הייתה נחלתו של חיים הייתה גם אצלי. האמנתי בכל הלב שתרומת הטסיות שפורסמה רק יום לפני כן היא עוד שלב בדרך להחלמה. זה היכה בי בהפתעה. וכך גם ברבים אחרים מסתבר.

בימים האחרונים הרבה מילים מכסות את הדפים על חיים ופועלו. ניכר בהחלט שמה שאנחנו ראינו בו – מנהיג, אדם ישר וצנוע, איש משפחה נפלא, איש חזון – הוא גם מה שראו בו כל הסובבים אותו.

איזו זכות נפלה לנו שחיים אוחיון השפיע על חיינו. אני אומר בפה מלא שהוא שינה את החיים שלי ועוד של רבים בכך שבחר להמשיך את מפעל חייו בכדורסל כאן אצלנו בגלבוע. בגן-נר.

עצוב לי. עצוב מאוד. עצוב על חיים שנקטע בשיא העשייה. על תרצה והמשפחה היפה שלהם. על אימו ואחיו. על החברים הרבים שהשאיר. על עולם הכדורסל שאיבד את אחד מעמודי התווך שלו. על הפריפריה בצפון שאיבדה ראש למחנה. עלינו בגלבוע שזכינו להיות חלק.

מסיבת עיתונאים מסורתית עם בעלי הקבוצה עם חיים אוחיון ז

מסיבת עיתונאים מסורתית עם בעלי הקבוצה עם חיים אוחיון ז"ל, עובד נור ראש המוא"ז, ארצי פרטי המנכ"ל, בית הלחמי ושוכמן מאמן לשעבר וקפטן לשעבר ונציג האוהדים תמיר אסטרוגו

הרבה שואלים אותי מה יהיה עם גלבוע-גליל עכשיו. לכולם אני אומר שאני לא יודע.

אני באמת לא יודע.

אני נזכר בפעם הראשונה שסימן שאלה ריחף מעל קיום הקבוצה. זה היה לפני כ 9 שנים. אלטשולר שחם מהסיבות שלהם בחרו שלא להמשיך איתנו.

עלינו למסעדה של חיים בקצרין 10 אוהדים לדבר אתו. לשכנע אותו כמה הקבוצה חשובה לנו. כמה היא חשובה לגלבוע.

הוא קיבל אותנו בחיוך הקטן והביישני שלו ואירח אותנו ברוחב לב וסבלנות שתמיד אפיינו אותו. חיים שמע ברוב קשב את מה שאמרנו.

"אני איתכם. לגמרי איתכם. כל עוד אתם רוצים אותי בגלבוע, גלבוע-גליל תמשיך להתקיים," הוא אמר בנחרצות שהפתיעה אותנו ושימחה מאוד.

שתבינו, אלה היו הימים של יציע אחד באולם. של אליפות אדירה אבל של כמות קהל שדגדגה את ה 500. של קבוצה שעדיין לא הייתה ממש חלק מהקהילה. היו אז רבים שאמרו שאין לגלבוע-גליל בכלל זכות קיום.

אבל חיים ראה רחוק. מאוד רחוק. כזה הוא היה תמיד. מקדים את כולם. מקדים גם את הזמן.


חיים ז

חיים זכרונו לברכה עם תרצה אשתו צופים במשחק הקבוצה במגיפה הקורונה

צחקו עליו שבזמן הקורונה הציע "בועה" – כמה חודשים אחר-כך זה הפך לעובדה שהצילה את הענף בעולם. הרימו גבה כשהוא דיבר על פיינל פור, ותחרותיות, וכדורסל ישראלי אמיתי – היום כבר כולם מבינים על מה הוא דיבר. רבים קבעו מראש שהוא יכשל במעבר מהגליל העליון לגלבוע.

שנים עברו מהפגישה המיוחדת ההיא בקצרין. הסימן שאלה שהיה אז על הקבוצה שלנו הפך לסימן קריאה גדול. הכדורסל בגלבוע הוא כבר שם דבר מילדים ועד בוגרים. גלבוע-גליל כמעט ולקחה שוב אליפות מול יציעים מפוצצים באדום ומופעי עידוד מדהימים. הקבוצה מחוברת ומשפיעה על הקהילה כמו שמעולם לא הייתה - אני מקווה שחיים הצליח קצת להנות מרחוק מהרגעים האלה בתקופה האחרונה שהוא נעדר מהמקום הקבוע שלו על הספסל.

הסיפור הזה, שכאמור קרה לפני מספר שנים, מביא אותי למה שאני כן יודע לגבי העתיד. למה שאני ועוד הרבה אנשים טובים אחרים נדאג שיקרה. למה שגם הייתי רוצה לומר לחיים.

"חיים קשה בלעדיך. העצב גדול. החיסרון כבר מורגש. מתגעגעים מאוד.

דע לך חיים שתמיד תהיה בליבנו. וגם דע לך שאנחנו איתך. לגמרי איתך. לכל הדרך אנחנו איתך - בתחושות, במחשבות, במטרות, במעשים, בחזון.

יהיה לא פשוט, אנחנו יודעים, אבל נעשה הכל לשמור ולקיים את משפחת גלבוע-גליל. את מפעל חייך. נמשיך בעשייה שלנו בכל הכוח ונזכור תמיד את מה שלמדנו ממך – לדבוק בטוב, ובצנוע, ובישראלי. לא לפחד לקחת סיכונים לאורך הדרך. והכי חשוב, גם כשקשה ללכת עם האמת שלנו ולהאמין ביכולת להשפיע ולשנות .

תודה על מי שהיית.

תודה על מה שאתה עבורנו עכשיו.

תודה על מי שתהיה בזיכרונותינו.

נוח על משכבך בשלום חיים. "

 

 

 

חיים אוחיון הלך לעולמו בגיל 59

חיים אוחיון הלך לעולמו בגיל 59

29/06/2021
צפו: מצעד המהלכים של פלייאוף 2021

צפו: מצעד המהלכים של פלייאוף 2021

22/06/2021
הטור של תמיר אסטרוגו: הגיבורים שלי

הטור של תמיר אסטרוגו: הגיבורים שלי

18/06/2021