הסיקור של חגי פלק: הפסד צורב לגלבוע/גליל מול רג'יו אמיליה

מאת חגי פלק יועץ תקשורת עצמאי ומאמן מנטלי לספורטאים ומאמנים

13/10/2021  | חדשות
גלבוע/גליל פתחה הערב את המסע האירופי במסגרת מפעל היורו-קאפ בארץ המגף, מול היריבה האיטלקית מבולוניה – רג'יו אמיליה. גיא קפלן פתח את המשחק עם לונדון פראנטס, קורנליוס, חנוכי, רוני הארל וסשה ג'ונס.
הפתיחה הייתה שקולה כאשר האדומים מהעמק לא נבהלו מיתרון הגובה האיטלקי ומהקו הקדמי העמוק עם, הופקינס, ואוליצ'יביוס הליטאי.
לאונרדו קנדי המקומי הוביל בריחה מקומית בשלשה והעלה את אמיליה ל-12:19 (8), וגם קרופורד אקס גלבוע צלף שלשה משלו. בריסקר וקורנליוס ירדו בפיגור סביר בתום הרבע הראשון 22:18.
האיטלקים המשיכו לשלוט בקצב המשחק אך לא הצליחו לברוח ליותר מ-5-7 נק' הפרש כאשר בגלבוע נכנס בריסקר לעניינים ושלשה שלו הורידה את הפיגור ל-2 בלבד.
עוד צלע ישראלית שעלתה מהספסל – תום מעיין חימם גם הוא את הידית ושלשה שלו מאס' של אביבי- העלתה את האדומים של קפלן ליתרון ראשון 27:28 (13).
גם סשה ג'ונס המשיך את היכולת הטובה שהראה בתחילת השבוע בבירת הנגב. הופקינס ניצל את היכולת האתלטית ויחד עם צינציאריני החזירו את היתרון הקטן לאיטלקים, לפני שג'ונס בגג אדיר על הופקינס, התקרבו שוב. קנדי בחדירה נהדרת, הצליח לגבור על אביבי וחתם את המחצית – 37:42 לאיטלקים.  
האיטלקים פתחו שוב היטב את המחצית השנייה והצלע הליטאית השנייה – ארתור סטרוטינאס הוביל אותם ליתרון 7. חנוכי חימם גם הוא את הידית ויחד עם הארל, השאירו את החקלאים קרובים למרות התעוררות נוספת של קרופורד שחימם גם הוא את הידית שלו מחצי מרחק ומחוץ לקשת והעלה את האיטלקים כבר ליתרון 8 (44:52, 23).
חנוכי ופרנטס עוד הורידו ל-3, אבל פסיביות בהגנה, במיוחד בצבע יחד עם שליטה של האיטלקים בריב' ההתקפה העלתה אותם לראשונה במשחק בראשות הצמד הליטאי,  ליתרון דו ספרתי (50:60, 26) והורידה את הקבוצות לפסק זמן מהיר של קפלן. שלשה של אוליצ'יביוס המשיכה את המומנטום המקומי, וחילופי דברים בין קורנליוס לג'ונסון המקומי הובילה את השופטים לפסוק לטכניות דו צדדיות לסרור ולאמריקאי.
גלבוע גליל לא הצליחה לעצור את המומנטום השלילי וירדה בסיום הרבע השלישי בפיגור די גדול – 75:57. 
מכאן אפשר להגיד שגורל המשחק הראשון נחרץ. האיטלקים לא עצרו ועשו את כל ההחלטות כדי להגדיל את ההפרש ולרשום ניצחון משכנע שיהיה משמעותי בהמשך שלב הבתים לדירוג הסופי בבית. האיטלקים כפי שציינתי בקדימון למשחק המשיכו את יכולת הקליעה הגבוהה מחוץ לקשת וסיימו את הערב עם לא פחות מ-13! שלשות ב-54%. 
 
לגלבוע מצפה שבוע לא פשוט בדמות משחק ביתי ראשון בגן נר מול הדאבליסטית מכבי ת"א, ובהמשך מפגש מול הקבוצה שנחשבת החזקה בבית האירופאי – סראגוסה הספרדית עם אחת האגדות הוותיקות ביבשת – עומר קוק. 
לגלבוע/גליל: בריסקר 16, חנוכי 13,  קורנליוס ורוני הארל 10 כ"א ,ג'ונס 7 (8 כ"ח),   פראנטס  5 כ"א, אביבי 4, תום מעיין 3, סרור 2.
לרג'יו אמיליה הרבו לקלוע: אוליצ'יביוס 21, סטראוטינס 15, לאונרדו קנדי 12. 
 
הסקירה של חגי פלק: להמשיך את הרוח הישראלית – לקראת סראגוסה ביורו-קאפ

הסקירה של חגי פלק: להמשיך את הרוח הישראלית – לקראת סראגוסה ביורו-קאפ

20/10/2021
צפו: משחק הפריצה של אור קורנליוס

צפו: משחק הפריצה של אור קורנליוס

18/10/2021
הטור של תמיר אסטרוגו: ערב מושלם

הטור של תמיר אסטרוגו: ערב מושלם

18/10/2021