הסקירה של חגי פלק: להמשיך את הרוח הישראלית – לקראת סראגוסה ביורו-קאפ

הגיע הזמן להמשיך את המומנטום עם הרוח המיוחדת נגד הקבוצה שמתיימרת להיות החזקה בבית – סראגוסה שתגיע ללא ה'אגדה' עומר קוק הפצוע מאת חגי פלק – יועץ תקשורת עצמאי ומאמן מנטלי לספורטאים ומאמנים

20/10/2021  | חדשות

נתתי לעצמי ולכם 24 שעות בערך להתאושש מהערב המרגש שהיה לנו בגן נר שהתחיל בטקס מצמרר, עם תפאורה הולמת כמו שאנחנו יודעים, ונמשך ברוח המיוחדת של המועדון שחילחלה לשחקנים בעיקר במחצית השנייה שלמרות פערים ברורים לקבוצה שמשחקת בליגה הפרטית והגיעה זחוחה, הצלחנו לשמור על המסורת ולרשום עוד ניצחון על הצהובים. מכאן- הקבוצה צריכה להמשיך לא רק את המומנטום המקצועי אלא גם המנטלי, לקחת את הרוח ובעיקר את הדרך שהפגינה ברוב שלבי המשחק לקראת היריבה הקשה שנוחתת מחר בישראל- סראגוסה הספרדית.

הקבוצה הספרדית תגיע לצערם של חובבי הכדורסל האירופאי ללא ה'אגדה' – הרכז הוותיק עומאר קוק בן ה-40 הפצוע.
סראגוסה שמתימרת להיות הקבוצה החזקה בבית, פתחה לא טוב את העונה בליגה שלה וכרגע אחרי שישה משחקים עומדת על מאזן שלילי של שני ניצחונות בלבד.
משחקה האחרון בליגה היה נגד טנריפה בחוץ בו הובסה  90:65 הרבו לקלוע לסראגוסה במשחק הזה ג'מאל מקלין המוכר לנו עם 17 נק', והפולני אדם ויז'ניצקי 14.
במשחק המקביל בבית שלנו במסגרת היורו-קאפ -  סראגוסה הובסה בבית ע"י סראטוב הרוסית 100:80 והמשיכה את המומנטום השלילי כך, שניצחון שלנו על הספרדים יסבך מאד את הבית לקראת המשך המסע המאתגר.

בתבוסה הביתית בלטו בשורות הקבוצה הספרדית סטן אוקויה עם 19 נק' ו-9 כ"ח,  הקלע מאט מובלי עם 18 נק' ודינו ראדוניץ' עם 14.

אז איזה קבוצה ספרדית נראה ביום רביעי בגן נר. החמישייה של הספרדים מורכבת ממאט מובלי וויז'ניצקי הפולני בקו האחורי. הפורוורדים הם ג'מאל מקלין – בעל עבר ביורוליג, וראדוניץ' שחקן נבחרת מונטנגרו (2.02). בעמדת הציר פותח בד"כ סנטר נבחרת איסלנד הילנסון המתנשא לגובה 2.15.

כרגע בליגה השחקן היחידי שקולע בממוצע דו ספרתי הוא הפורוורד סטן אוקויה בעל האזרחות הניגרית שקולע 10 נק'. ויז'ניצקי מעט אחריו עם 9.9 נק' ו-47% מחוץ לקשת ולא פחות מ-95% מקו העונשין.  גם מובלי קולע מספר דומה למשחק.

אם נסכם אז בוודאי שגלבוע תרצה להמשיך לשלוט בקצב המשחק ולדעת מתי לשחק משחק מסודר כפי שעשתה במשחק מול הצהובים, ומתי לרוץ ולהעניש כאשר הספרדים ישחקו בהרכב גבוה. מנגד גלבוע תצטרך לשפר מאד את הסגירה לריב' ואת השליטה בצבע מול יתרון הגובה הספרדי, וכמובן לדעת להתמקד בשחקנים בעלי היכולת ההתקפית היותר טובה אצל הספרדים, שכפי שהזכרנו לעיל, נמצאים במומנטום שלילי בשתי המסגרות, ולא בכדי הלחץ לנצח נמצא עליהם.

רוצים להמשיך לחייך ולשמוח גם ברביעי! 

מייקל בריסקר – רוצה להוביל

מייקל בריסקר – רוצה להוביל

05/12/2021
גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

21/11/2021
הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

20/11/2021