הסיקור של חגי פלק: גלבוע גליל נכנעה לאחר הארכה לסרגוסה בתוצאה 90:91

חמק מאיתנו – גלבוע שמטה יתרון דו ספרתי בדרך להפסד צורב מאד לאחר הארכה ליריבה הספרדית שלהטה ברבע האחרון ובהארכה. פראנטס ואביבי הצטיינו. מאת חגי פלק – יועץ תקשורת עצמאי ומאמן מנטלי לספורטאים ומאמנים

21/10/2021  | חדשות
חמק מאיתנו – גלבוע שמטה יתרון דו ספרתי בדרך להפסד צורב מאד לאחר הארכה ליריבה הספרדית שלהטה ברבע האחרון ובהארכה. פראנטס ואביבי הצטיינו 
גלבוע/גליל – סרגוסה 91:90 לאחר הארכה 
 
צריך המון חוסן מנטלי כדי לעבור מרגע שיא אחד, לרגע שיא אחר ובכך נמדדת היכולת המנטלית והמקצועית לעשות מעברים מהירים מהזירה המקומית לזירה הבינ"ל ולסיים את החגיגות אחרי 24 שעות.
זו הייתה התחושה בגלבוע לפני המשחק מול היריבה הספרדית שהגיעה לגן נר עם מומנטום שלילי בשתי הזירות שלה ובעיקר לאחר תבוסה ביתית ליריבה הרוסית בבית – סארטוב.
כמעט 38 דק' היו בשליטה של גלבוע שהצליחה גם להוליך ביתרון דו ספרתי, אבל חוסר ניסיון, עייפות ובעיית עבירות בדקות ההכרעה, יחד עם שיפור באחוזי הקליעה של הספרדים במחצית השנייה, חוללו מהפך קטן לספרדים ונועם אביבי הצליח לכפות הארכה במועד החוקי. 
מהלך המשחק
גלבוע עלתה בחמישייה עם פראנטס, קורנליוס, הארל, חנוכי וג'ונס. הספרדים עם סאן מיגל, מובלי, אוקויה, הנס ואן-ויג'ן ההולנדי, והאיסלנדי הענק הילינסון שהוחלף כעבור דקה ע"י ג'מאל מקלין המוכר. 
 
שתי הקבוצות התקשו לייצר נק' בפתיחת המשחק, כאשר הספרדים נכנסו במהירות לבעיית עבירות. מקלין שבר שוויון ראשון עם 4 רצופות, אבל ג'ונס ענה מהקו ובצבע תודות לפירגון של חבריו. הקצב ההתקפי הנמוך נמשך עד לתום הרבע הראשון וגם גלבוע נכנסה לבעיית עבירות קלה (חנוכי). סיפאי סגר את הרבע הצמוד – 16:15 לסרגוסה.
 
גם הרבע השני המשיך עם קצב צמוד. פראנטס שחזר החזיר את היתרון לגלבוע מקו העונשין יחד עם שיפור האגרסיביות והעלאת רמת המשחק בדרך לריצת 0:7 (20:26, 14) לפני פסק זמן ספרדי. הטריו – פראנטס, הארל ובריסקר המשיך לייצר סלים קלים בצבע, והכניסו גם את אביבי שעלה מהספסל מצוין למשחק. הפורוורד ייצר סלים קלים מתנועה ללא כדור וסיים את המחצית עם דאבל פיגר (11 נק') – 31:40 בהפסקה.
 
בפתיחת המחצית השנייה סן מיגל ומובלי ניסו לייצר סימנים של חזרה עבור הספרדים. הארל, ג'ונס ופראנטס שמרו על דריכות . הספרדים המשיכו לשפר את  אחוזי הקליעה מבחוץ בעיקר ע"י סן מיגל ואוקויה.  שלשה של האחרון  קבעה שוויון 44, והורידה את קבוצות לפסק זמן ראשון של קפלן במחצית ה-2 (25). גלבוע חזרה מפסק הזמן עם סל ועבירה של פראנטס שעצר את הריצה הספרדית. הרכז האמריקאי הוסיף שלשה וגם סחט עבירת תוקף חשובה מהילינסון לפני שירד לנוח. גלבוע לא הצליחה לייצר מומנטום וניסתה להסיר מעצמה מספר משקולות מנטליות שנבעו גם מעייפות ואיבודי כדור טיפשיים. אביבי הרגיע את מדד הלחץ עם שלשה חשובה שסגרה את הרבע השלישי – 54:59.
 
ג'ונס פתח את הרבע האחרון עם שלשה מהפינה שהוכיחה שהוא יודע לקלוע גם מחוץ לצבע, וחדירה של פראנטס העלתה את גלבוע לראשונה ליתרון דו ספרתי -54:64 (32). הספרדים חזרו מפסק זמן כאשר מובלי סוחט עבירה מיותרת ממעיין ומדייק 3 פעמים מהקו. ויז'ניצקי הוסיף עוד אחת, לפני שפראנטס הבהיר לסרגוסה שהערב משחקים לפי הכללים שלו וענה עם סל ועבירה מחוץ לקשת ו-4 נק' במהלך, אבל הספרדים העיקשים לא ויתרו וענו עם ליי אפ של רדונצ'יץ ועוד שלשה של ויז'ניצקי בדרך לפסק זמן נוסף של קפלן (68:63, 34).

גלבוע חזרה מפסק הזמן עם סל מדהים של הארל מעוד אס' של פראנטס, אבל ויז'ניצקי המשיך ללהוט מחוץ לקשת. גלבוע שלטה בריב' ההתקפה אך לא הצליחה לייצר נקודות, ונכנסה לבעיית עבירות של הארל וחנוכי שלא הצליח לעצור בצבע את הילינסון הענק שקבע שוויון 70 מהקו (36). בריסקר החזיר את היתרון מהקו – רדונצ'יץ המנוסה החזיר בסל ועבירה והעלה את הספרדים ליתרון לראשונה מאז הרבע הראשון.

ג'ונס סחט את החמישית מהאיסלנדי ושלח אותו למקלחת 2.30 דק' לסיום, אך לא הצליח להחזיר את היתרון. ואן ויז'ן בסל קשה העלה את הספרדים ל-3, אבל בריסקר ענה בשלשה מהפינה בדרך לשוויון נוסף.
פראנטס חטף ריב' גורלי אבל בריסקר קורנליוס בריב' התקפה לא מצאו את הטבעת. מובלי בהחלטה חכמה סחט את החמישית מהארל, 50 שנ' לסיום ודייק רק בזריקה אחת. פראנטס החטיא ליי אפ קל בחדירה טובה, ואן ויז'ן החטיא מעל ג'ונס אבל הספרדים הצליחו לקחת את הריב' החשוב במשחק, ומובלי הלך לקו – 7 שנ' לסיום כדי לדייק הפעם פעמיים.
גלבוע חזרה מפסק הזמן והכדור הלך בסופו של דבר לאביבי שהצליח לסחוט 3 זריקות! ולדייק בכולן, ולהחזיר את הקבוצות לשוויון, 5 שנ' לסיום. ואן ויזן קיבל את הכדור בפינה מעל הידיים הארוכות של סרור והצליח להוציא זריקה שהלכה לטבעת. הארכה.
 
פראנטס פתח את ההארכה עם סל ועבירה אך החמיץ את זריקת הבונוס. ואן ויזן ענה בדאנק על הפנים של ג'ונס שהחזיר בסל מהעבר השני.
מובלי בסל קשה ענה לאחר איבוד כדור מקומי. אביבי המשיך את הערב המדהים שלו עם עוד שלשה. אוקויה ענה בשלשה מהעבר השני. רדונצ'יץ' עם הקרש החזיר את היתרון לספרדים. פראנטס איבד את קור הרוח והחטיא זריקה נוחה לאחר שבמהלך קודם לא נשרקה עבירה, ומובלי שוב העניש בסל במתפרצת מהעבר השני והעלה את היתרון ל-4, דקה לסיום. גלבוע חזרה מפסק הזמן עם עוד זריקה קשה של ג'ונס.
מובלי עוד איבד כדור חצי דק לסיום ואסיסט נהדר של סרור לג'ונס הוריד את הפיגור ל-2. הספרדים חזרו עם התקפה נהדרת בסיומה אוקויה סיים עם ליי-אפ, ושלשה של פראנטס לא שינתה את זהות המנצחת. 
 
קלעו לגלבוע/גליל: פראנטס 28 נק' (8 אס', 5 איב'), אביבי 20 ו10 כ"ח, סשה ג'ונס 18, בריסקר 9, הארל 8 ו-14 כ"ח, חנוכי וקורנליוס 3 כ"א, סרור 2. שיחק ולא קלע תום מעיין.
 
קלעו לסרגוסה: אוקויה 23 (7/5 מה-3!) , מאט מובלי 16 (10 כ"ח, 12 אס'), ויז'ניצקי 11.
 
הספרדים קלעו 12 שלשות ב-37% בעוד שגלבוע ענתה ב-11 ב-42%. אחד הדברים המשמעותיים במשחק היו 20 איבודי הכדור שלנו לעומת 14 של היריבה וגם יתרון בכדורים החוזרים לא סיפק יתרון. 
 
מייקל בריסקר – רוצה להוביל

מייקל בריסקר – רוצה להוביל

05/12/2021
גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

21/11/2021
הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

20/11/2021