הסקירה של חגי פלק: הסבלנות משתלמת- סרגוסה VS גלבוע/גליל 80:78

יותם העיר את האור לפני החנוכי.. גם בריסקר הצטיין. גלבוע/גליל רשמה ניצחון ראשון בזירה האירופאית ו'נקמה' בסראגוסה על ההפסד המעצבן בסיבוב הראשון. מאת חגי פלק – יועץ תקשורת עצמאי ומאמן מנטלי לספורטאים ומאמנים

11/11/2021  | חדשות
אפשר להגיד, שכאשר אתה משחק בלי לחץ, לפעמים הדברים נהיים יותר פשוטים בזמן נתון. ומצד שני – דווקא שאין מטרה בקצה, קשה להביא שוב את אותה יכולת לתוך רגע השיא. אבל כבר למדנו השנה שבגלבוע הדברים הולכים נגד כיוון השעון, מתחברים מתי שהם רוצים להתחבר, אבל שיש חיבור, זה גם מסתיים בצורה יפה גם אם באיחור.חגי פלק
חגי פלק
כולנו זוכרים את ההפסד המעצבן ליריבה הספרדית בסיבוב הראשון. משחק בו גלבוע שלטה אך לא קיבלה מספיק משלושת הזרים שלה ובמיוחד מרוני הארל. אתמול גלבוע קיבלה גם חיזוק בדמותו של דרק קוק ג'וניור שערך הופעת בכורה במפעל, אבל בעיקר מצמד המנהיגים הישראלי שלה – הקפטן יותם חנוכי ומייקל בריסקר שהוכיחו שהסבלנות משתלמת, ולא מן הנמנע שיקבלו זימון רשמי לסגל הלאומי לקראת המשחק מול פולין בסוף החודש.
כמו שהזכרנו, גם המשחק הזה התאפיין ברובו בשליטה של קבוצה אחת וזו הייתה המארחת, שכמו במשחק הקודם בין שתי הקבוצות לא הצליחה לפתח יתרון משמעותי. ברבע הראשון הספרדים פתחו חזק ועלו ל-3:12 לאחר 4 דק'. גלבוע חזרה מפסק הזמן עם ריצת 0:7 תוך דקה ונשארה לאורך הרבע בפיגור בין 2 נק' ל-5. לקראת סיום הרבע הספרדים שוב ניסו לפתוח פער כאשר רדונצ'יץ' מחוץ לקשת ולאחר מכן עם סל ועבירה קובע את תוצאת הרבע – 12:21 לספרדים.
הרבע השני התאפיין ביכולת התקפית גבוהה של שתי הקבוצות אך הפעם גלבוע היא זו שלקחה את היוזמה והחלה להכניס יותר שחקנים למשחק, כאשר בריסקר מתחיל לחמם את הידית ומוריד את הפיגור לנקודה בלבד, ולוקח על עצמו כמעט את כל המשחק ההתקפי של הקבוצה. רדונצ'יץ המשיך גם הוא לצלוף מחוץ לקשת יחד עם ניהול משחק מצוין של הרכז מט מובלי. דיון תומפסון חתם את תוצאת המחצית – 40:46 לספרדים.
ברבע השלישי גלבוע המשיכה להישאר צמודה, אבל השיפוט הקפדני סיבך אותה בעבירות והספרדים ניצלו זאת לבריחה קטנה כאשר גלבוע כבר הורידה למינוס 5 מהטבעה של ג'ונס מריב' התקפה -57:52 (28). שתי שלשות של אלכס פונט העלו את הספרדים ליתרון 9, אבל ג'ונס ודרק קוק דאגו להוריד את הפיגור למינוס 5 לקראת הרבע האחרון – 63:58.
רוחות של שינוי מומנטום והרגשה שאפשר לנצח את המשחק נראו כבר בפתיחת הרבע האחרון שהיה על טהרת היכולת הישראלית. חטיפה של תום מעיין סידרה סל קל לבריסקר עם רוורס ליי-אפ קבע שוויון 65 (33). תומפסון עוד החזיר את היתרון לספרדים, אבל אז החל מופע חנוכי של הקפטן יותם יחד עם חברו בריסקר. עוד קודם לכן הארל החזיר את היתרון לגלבוע מחוץ לקשת. שתי שלשות רצופות של חנוכי הקפיצו את הספסל האדום-לבן והעלו את גלבוע ליתרון 7 (67:74), קצת יותר מ-3 דק' לסיום. סטן אוקויה שהיה אחד האחראים לניצחון המעצבן בסיבוב הקודם הוריד את הפיגור המקומי ל-4 בשלשה. ג'ונס החטיא זריקה נוחה בצבע, אבל חנוכי תפר את השלשה השלישית הרצופה שלו והחזיר את היתרון ל-7, דקה וחצי לסיום. גלבוע לא הצליחה ל'הרוג' את המשחק, וסן מיגל בשלשה מאוחרת עוד השאיר סיכוי קלוש לספרדים, 24 שנ' לסיום. רוני הארל החטיא פעמיים מהקו, והספרדים תפרו שלשה נוספת של סן מיגל, 16 שנ' לסיום שהורידה את הפיגור לנקודה בלבד. ג'ונס קיבל מתנה והפעם דייק כמו שצריך מקו העונשין. רדונצ'יץ' החטיא זריקת עונשין גורלית, ג'ונס איבד כדור אבל הספרדים הפעם לא מצאו את השלשה הנכספת והזריקה של אוקויה הלכה החוצה. דרק קוק המשיך את מופע ההחטאות מהקו עם שתי החטאות נוספות שלא מנעו ולא שינו את תוצאת הסיום. 
קלעו לגלבוע/גליל: מייקל בריסקר 24 נק',  (17/9 מהשדה – 9/4 מחוץ לקשת), יותם חנוכי 19 (8/5 מחוץ לקשת! – מדד יעילות 20), סשה קיליה ג'ונס 13 (10 כ"ח), דרק קוק ג'וניור 10 (10 כ"ח), רוני הארל 9, נועם אביבי 3, לונדון פראנטס 2 (5 אס'). שיחקו ולא קלעו: אור קורנליוס, תום מעיין ורום גפן. 
לסרגוסה: רדונצ'יץ' 23 (9/7 מהשדה, 8 כ"ח), מט מובלי 11 (6 אס'), ויז'ניצקי 10, אוקויה 9,  הילינסון 8, דיאון תומפסון ופונט 6 כ"א, סן מיגל 5. שיחקו ולא קלעו: גארסיה, סיפאי וסולאי. 
 
מייקל בריסקר – רוצה להוביל

מייקל בריסקר – רוצה להוביל

05/12/2021
גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

21/11/2021
הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

20/11/2021