הסיקור של פלק: 'אנחנו נשארים אנחנו' – סיכום הניצחון בכפר בלום ולקראת סראטוב

אי אפשר שלא להתייחס לניצחון בכפר בלום שמתחבר לניצחון על סרגוסה בשבוע שעבר ואולי גם מתחיל דרך מסוימת למרות הפרידה מאירופה במשחק מול סראטוב. חגי פלק – יועץ תקשורת עצמאי ומאמן מנטלי מסכם ומתכונן

17/11/2021  | חדשות

כמעט שנה וקצת לא הייתי בגליל העליון במשחק, שלא לומר במשחק גברים (בשנים האחרונות זה הסתכם רק במשחקי לאומית נשים בדפנה) ובאליפות הארצית לבתי הספר אליה אגיע בשבוע הבא. אבל רצה הגורל ובאמצעו של חודש נובמבר שעדיין בכלל לא מזכיר את החורף הגשום שהיה פה אשתקד, שמנו פעמינו לכפר בלום עם הפסקת קפה בצומת הגומא. לצערי הרב, הלו"ז הצפוף שמאפיין אותי בחודש הזה גרם לי לא להספיק להגיע לביקור בבית העלמין בגמלא, אבל אין ספק שכל מה שקשור לדרבי הזה היה בצלמו ובדמותו של חיים אוחיון שכפי שהתבטא בפתיחה.

התחזיות שאמרו שיתרון הביתיות והמומנטום ישחק תפקיד אכן התממשו לפחות ברבע הראשון שבו ההססנות, הפסיביות וחוסר קבלת ההחלטות המהירות שיחקו תפקיד ראשי בקבוצה שלנו. אבל אם על הפרקט עוד לקח זמן לבחורינו להיכנס לעניינים, הרי שביציע זה הסתכם בנוק אאוט מהחימום ועד לשריקת הסיום בניצוחו של דרורי והחבורה שהשתיקו היטב את כל המלעיזים, המכפישים והמקטרגים מקרב אוהדי המארחת שניסו להצית את הלהבות בשבוע שלפני דרבי ההתיישבות העובדת ואולי קיבלו את מבוקשם אבל גם קיבלו שיעור חשוב בעידוד, ערכים, כבוד הדדי ומעל הכול אהבה למה שמועדון מייצג.

אז ברבע השני גליל קיבלה את הנסיך מלונדון הלא הוא לונדון פראנטס' ובסופו של דבר כמו שהמאמן שלנו גיא קפלן אוהב להגיד – ניצחון מרשים שהיה בזכות רוחה של קבוצה. אם מסתכלים על זה לעומק, הרי שכל שחקן שעלה על המגרש תרם את חלקו, מי יותר ומי פחות. אפשר אולי לציין את לונדון במשחק נהדר הן מבחינת נק' וניהול המשחק, אבל גם רוני הראל שוב היה שם בזמן משני צדי המגרש עם יכולת הגנתית משובחת, ויותם למרות החטאות מרגיזות של קרש-סל היה שם עם שתי שלשות חשובות, ובריסקר עם מהלכים גדולים, ותום מעיין עם האנרגיות, וסשה ג'ונס שאולי פסיבי מעט בהגנה אבל שם יד ארוכה בדיוק שגליל ניסו לבצע מיני קאמבק בסיום, ואני יכול להמשיך..

את הדברים האלו יחד עם הניצחון החשוב על סרגוסה בשבוע שעבר, צריך להמשיך להביא לקראת המשחק מול היריבה המעצבנת ביותר בבית – סראטוב הרוסית שלא רק השפילה אותנו על הפרקט אלא גם מנעה מהשחקנים האמריקאיים שלנו לדרוך על אדמת פוטיניה. בלי קשר לזה שאבד הסיכוי להעפיל לשלב הבא, אבל עדיין קיים רצון לתת לרוסים את מה שמגיע להם, לסיים את המסע האירופי בצורה חיובית ובעיקר עם חיוך, וללמד את היריבה את המסר החשוב – 'אנחנו נשארים אנחנו'. שיבואו עם איזה הרכב שהם רוצים. את השיעור הם יקבלו על המגרש.

ועם כבר ברוסים עסקינן, הרי שהקבוצה הרוסית ספגה את הפסדה הראשון ביורופקאפ בשבוע שעבר, שאכלה קצת בולונז מרג'יו אמיליה שניצחה אותה 77:80 והשוותה את המאזן בטבלה כאשר המחזור האחרון יכריע מי תסיים בפסגת הבית. הרוסים מגיעים למשחק הקרוב אחרי שלא שיחקו השבוע בליגה המזרח אירופאית ומעניין יהיה לראות האם המנוחה עזרה להם. 

ושוב – 'אנחנו נישאר אנחנו'.. 

 
מייקל בריסקר – רוצה להוביל

מייקל בריסקר – רוצה להוביל

05/12/2021
גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

גלבוע הפסידה לנס ציונה 89:78

21/11/2021
הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

הערב: גלבוע מארחת את נס ציונה בגן נר

20/11/2021