גלבוע גליל הפסידה לחיפה בגן נר בהארכה

ללא רוני הארל החולה, גלבוע חזרה מבור שנפער ברבע הראשון שהפך צמוד ומותח החל מהרבע השני כאשר בסיום הזמן החוקי המשחק הסתיים בשוויון. בהארכה הפסידה גלבוע לחיפה בתוצאה 71:80/ (צילום:רום שקד)

12/12/2021  | חדשות

פרט לשניות בודדות בתחילת ההארכה, הפועל "בי-קיור לייזר" חיפה הובילה הערב (ראשון) לאורך כל הדרך בגן נר. היא ברחה ליתרון דו-ספרתי עוד לפני שהפועל גלבוע/גליל עלתה על הלוח, שמרה על פער קטן כמעט כל המשחק אבל בכל זאת נקלעה לשוויון אחרי 40 דקות. בחמש הדקות הנוספות, היא נפלה כאמור לפיגור ראשון, אבל הגיבה עם 13 נקודות ללא מענה וסימנה וי כפול: ניצחון חוץ ראשון אחרי שמונה הפסדים רצופים משלהי העונה שעברה ורצף ניצחונות ראשון העונה, 71:80 קריטי במאבקי הכניסה לגביע המדינה.

מהלך המשחק

גלבוע/גליל פתחה בחמישייה עם לונדון פראנטס, מייקל בריסקר, אור קורנליוס, יותם חנוכי וסשה קיליה-ג'ונס, חיפה עם גרגורי ורגאס, קאדים אלן, עמית שמחון, סקוטי ג'יימס ואיגור נסטרנקו. הפתיחה הייתה כולה של האורחים, שלא ספגו נקודה עד אמצע הרבע ובהובלת נסטרנקו ושמחון טסו ליתרון 0:10. קיליה-ג'ונס העלה את המקומיים על הלוח בקליעת עונשין, ג'יימס דיקי עלה על הלוח בנגיעה הראשונה שלו בכדור ובשנייה סיפק את אחד הדאנקים של המחזור, 1:14. פראנטס קלע סל שדה ראשון לגלבוע אחרי 0 מ-10 בפתיחה ומיד הוסיף גם שלשה, חנוכי הצטרף אליו ברשימת הקלעים אבל שמחון ו-וויל ריימן מנעו מהם להתקרב, 8:19. קורנליוס מהקו וקיליה-ג'ונס במתפרצת נגסו בהפרש לקראת סיום הרבע, ריימן הגיב בשלשה שקבעה 12:22 לחיפה.


תום מעיין וריימן החליפו סלים בתחילת הרבע השני, פראנטס צלף מבחוץ אבל אופק אביטל מיד ענה לו, 17:27. הרכב מחליפים שכלל מלבד מעיין גם את רום גפן ונועם אביבי עשה עבודה יפה בהגנה וקוק צימק ל-27:24 אחרי 7 נקודות ללא מענה. ג'יימס קטע בצורת של ארבע דקות בקליעת עונשין, פראנטס דייק פעמיים בצד השני ועם סל קשה בסוף שעון הזריקות הוריד ל-29:28 בלבד. המארחים פספסו מספר הזדמנויות להפוך, נסטרנקו עשה סוף לשמונה החטאות רצופות של החיפאים מהשדה ושמחון הגדיל מהקו ל-28:33. תיקון של קיליה-ג'ונס בריבאונד התקפה סגר את המחצית בפיגור 33:30.


שמחון חוסם את קורנליוס (צילום: לילך וייס)

פתיחת המחצית השנייה הייתה דומה מאוד לזו של הראשונה: נסטרנקו הראה יד רכה, שמחון צלף מבחוץ וביחד עם הגנה טובה ועזרה מג'יימס הם ברחו ל-34:46. קיליה-ג'ונס שמר את גלבוע בעניינים, אלן עלה סל שני אחרי שפתח עם 1 מ-6 מהשדה אבל שלשה של חנוכי – השנייה של המארחים מ-14 ניסיונות – הורידה ל-48:40. קיליה-ג'ונס צימק עוד קצת, ריימן טייל לליי אפ אלא שחנוכי צלף עוד אחת, 50:45. דיקי קלע הוק יפה, מעיין המשיך את מגמת השיפור של המארחים מעבר לקשת ודאנק אדיר של קוק במתפרצת שלח את אלעד חסין לפסק זמן בפיגור 52:50. ריימן עצר את הריצה וקבע את תוצאת הרבע מהקו, 50:54 לחיפה.


מעיין. עלה מצוין מהספסל (צילום: לילך וייס)

קיליה-ג'ונס התחיל את הרבע הרביעי עם שלשה מהפינה, דיקי קלע ליי אפ מריבאונד התקפה אבל קיליה-ג'ונס מיד ענה, 56:55. ורגאס קלע סל ראשון וספנסר וייס צלף מבחוץ, לפני שפראנטס בסל ועבירה מחק חצי מההפרש, 61:58. סל של חנוכי וקליעת עונשין של קוק השוו, שמחון דייק גם הוא ב-1 מ-2 מהקו וקוק בטיול נוסף אל הקו קבע 62:62. ורגאס שבר שוויון בשלשה גדולה, קורנליוס שעד אז החטיא את כל שש זריקותיו מהשדה ענה לו בצד השני, 65:65. ורגאס שוב החזיר את ההובלה, בריסקר החטיא אבל קוק חסם את שמחון וגם השיג את הכדור, ריימן חטף בצד השני אבל אלן איבד בחזרה, 65:67 לחיפה בתוך הדקה האחרונה. פראנטס השווה מהקו, שמחון החטיא מבחוץ והמארחים קיבלו הזדמנות לנצח, אבל קורנליוס פספס מהפינה והמשחק הלך להארכה, 67:67.


ורגאס. האיש של חיפה ברבע הרביעי (צילום: לילך וייס)

העייפות נתנה את אותותיה, שתי הקבוצות התקשו מאוד בקליעה בתחילת ההארכה וקליעות עונשין של קיליה-ג'ונס קבעו יתרון ראשון לגלבוע במשחק, 67:69. אלן השווה עם סל השדה הראשון אחרי למעלה משתי דקות, ורגאס הגיע לדאבל-דאבל עם שלשה אדירה ובמהלך נוסף של ארבע נקודות בכניסה לדקה האחרונה קבע 69:76. ליי אפ של וייס סגר את הסיפור סופית, דיקי שם את הדובדבן שבקצפת עם הטבעה יפהפייה ובסיום 71:80 גדול להפועל חיפה.

 

 

בסגל חסר גלבוע הפסידה להרצליה בחוץ  בתוצאה 80:71

בסגל חסר גלבוע הפסידה להרצליה בחוץ בתוצאה 80:71

24/01/2022
הערב: סגנית האלופה מגיעה להרצליה

הערב: סגנית האלופה מגיעה להרצליה

23/01/2022
בתום דרמה בדקות הסיום ברבע האחרון הפסד לגלבוע מול הפועל חיפה

בתום דרמה בדקות הסיום ברבע האחרון הפסד לגלבוע מול הפועל חיפה

20/01/2022