הסיקור של חגי פלק: לקראת 'משחק העונה' הבא נגד מכבי ראשון לציון

לשמור על עצמי מנטלית ומקצועית מאת חגי פלק – מאמן מנטלי לספורטאים

20/03/2022  | חדשות

משנכנס אדר מרבים בשמחה, או יותר נכון משנכנס אדר ב' כי אחרת קשה להסביר את שני הניצחונות ובמיוחד הניצחון האחרון של גלבוע/גליל באילת. מודה ומתוודה כי עקב תקלה טכנית נאלצתי לצפות במשחק רק יממה אחרי (אין יותר מעצבן מלצפות במשחקים שאתה יודע את התוצאה).

 גם במקרה הזה כמו נגד באר שבע ניסיתי להבין מדוע עד הרבע האחרון הקבוצה הייתה מאד פסיבית ולא הצליחה להיכנס למשחק או להביא לידי ביטוי את יכולותיה. יחד עם זאת, מהניצחון באילת אחרי הארכה בו הצטיינו מייקל בריסקר ורוני הראל אפשר לקחת מספר דברים לא רק ברמה המקצועית אלא גם ברמה המנטלית: אתה לעולם לא מוריד ראש, גם לא במינוס 20, אתה משחק עד שנגמרים לך אדי הדלק, ומעל הכול, אתה מוכיח כפי שכתבתי בטור הקודם שאופי, נחישות והתמדה שמביאים את המאמץ על חשבון הכישרון נשמרים עד לשריקת הסיום – תהא התוצאה אשר תהיה. במקרה הזה 'ונהפוך הוא' הגיע כמה ימים לפני חג הפורים, והמשחק התהפך לכיוון של זו שרצתה יותר בדקות שהלחץ שיחק תפקיד ראשי.

אם צריך להסתכל לקראת המשחק ביום ב' מול מכבי ראשל"צ שניצחון בו בהחלט יהיה סממן חשוב מאד לקראת השלב המכריע של העונה, בו כל משחק הוא סוג של מבחן בגרות וגמר גביע אז אין ספק שלא רק מבחינת הנתונים היבשים בין שתי הקבוצות (13:19 לגלבוע במפגשים בין שתי הקבוצות) יש יתרון לקבוצתנו. הסממן העיקרי הבולט מהשבועיים האחרונים הוא 'לשמור על עצמי מנטלית' ולא לסטות מהדרך שבחרתי ללכת בה מבחינת הכנה למשחק, מבחינת איך כל שחקן מביא את עצמו לידי ביטוי הן על הפרקט והן על הספסל, ואיזה דברים הוא מביא למשחק מבחינת ההשפעה הן בפן האישי והן בפן הקבוצתי.

ניתן לומר שהמשחק האחרון הרים מנטלית את מייקל בריסקר שאין ספק שהקבוצה תלויה בו ברמה ההתקפית אבל שחקן שמאמין בקליעה שלו, וביכולת שלו לייצר לעצמו מצבי קליעה תמיד ישתמש בזה כ'נשק יום הדין' ולא יפחד לקחת את ההזדמנויות שיש לו דווקא ברגעים הכי קשים שיש. הדבר שספורטאי הכי חושש ממנו היא לא החטאה או פעולה לא מוצלחת במה שהוא בדרך כלל עושה טוב, אלא דברים שיוציאו אותו מהתבנית שלו כמו משחק הגנה לא טוב, פסיביות או דברים שאין לו יכולת לשלוט בהם כמו שיפוט לא עקבי, דיבור גס של ספורטאי יריב, או הערות כאלו ואחרות.

לעומת זאת רוני הראל הוא תופעה בקטע שהוא שחקן קבוצתי והשומר הטוב בקבוצה ותמיד ישים את משחק ההגנה לפני הכול. יחד עם זאת כאשר שחקן סובל מיום גרוע בהתקפה במשחק מסוים הוא מגיע לשלב מסוים שהוא מאבד ביטחון ועשוי לקחת את זה לתקופה ממושכת. אין ספק שבמשחק באילת הגלגל התהפך בחזרה ורוני חזר גם ליכולת יצירת נק' שאותה הראה לפני הפציעה והקורונה ואולי המשחק הזה יחזיר לו את התשוקה משני צדי המגרש כפי שראינו בפתיחת העונה.

לסיכום אפשר לומר שאני רוצה לראות יותר שחקנים במשחק הזה מביאים את עצמם לכדי יציבות בפעולות פשוטות וחכמות שמשפיעות על המשחק, אבל משני צדי המגרש. רק ככה אפשר יהיה לראות קבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה מבחינת המטרות של המשחק, ואולי גם תצליח להכריע את המשחק בשלב מוקדם.

 

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

16/05/2022
פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

13/05/2022
צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

13/05/2022