הטור של חגי פלק: לקראת פתיחת משחקי הבית התחתון

לצאת ממעגל הדאגה לכיוון מעגל ההשפעה, זה הזמן, זה היום זה הרגע להתחלה חדשה

10/04/2022  | חדשות

שבוע טוב לכם אוהדות/אוהדים יקרים..

אין ספק שלא סיימנו את השבוע הזה כמו שרצינו. תבוסה חד צדדית ביד אליהו מול הקבוצה שנמצאת בכושר הכי טוב מבין קבוצות הליגה לרבות בליגה הפרטית שלה, וגם המצב הביטחוני-חברתי-אישי לא משהו לאור גל הפיגועים של השבועיים האחרונים.

כאשר יוצאים ממצב לא טוב אחד וצריכים להתחיל מחדש סוג של רצף משחקים שעשוי לקבוע גורלות ומטרות שהצבת לעצמך בתחילת הדרך, אז אנו מגיעים לסטטוס שנקרא – ממעגל הדאגה למעגל ההשפעה. הכוונה איך אנחנו מתייחסים לדברים המרכזים שמדאיגים אותנו, ואיזה פעולות אנחנו עושים כדי להשפיע על התוצאות שלנו.

לפני שנתייחס למעגל הזה, נרעיף מבט לעבר היריבות שלנו בבית התחתון. אפשר לומר בפה מלא שהמשחק הראשון בבית התחתון, גם אם לא מדובר בסדרה, הוא המשחק המשמעותי ביותר, כי הוא מסמל בדרך כלל את הכיוון של כל אחת מהקבוצות, בטח שמדובר בסיבוב בשיטת ליגה, כל ניצחון ישפר את מצבה של קבוצה מסוימת הנלחמת על המקומות האחרונים לרבע גמר הגמר-סל וכל הפסד יחרוץ את דינה של אחרת במאבקי ההישרדות.

אומרים שקשה לנצח אותה קבוצה שלוש פעמים ברציפות. בדרך כלל זה נכון, כמעט בכל רמה אפשרית למרות שביריבות התל אביבית הצליחו האדומים לעשות סוויפ על הצהובים, אך מנגד זה גרם להם לתוצאה הפוכה והביא אותם למקומות שלא רצו להיות בהם. כאמור צריך להתייחס לכל משחק לגופו, ולנסות לנתח את הנתונים שבהן נמצאות הקבוצות.

אז אילת מגיעה לאחר ניצחון בדרבי הדרומי, כאשר בשבועות האחרונים שוב הישראלים שלה חוזרים להיות אלו שנותנים את הטון יחד עם תפוקה ממוצעת של הזרים שלה. אילת אמנם רחוקה מעט מהמקום האחרון, אבל גם היא רוצה לנסות להשאיר לעצמה סיכוי אפשרי להתברג בשמינייה הראשונה ובשביל זה היא רוצה לעשות מה שלא הצליחה לעשות נגדנו השנה פעמיים ובעיקר להגיע למשחק צמוד.

מנגד אצלנו ראינו במשחקים נגד נס ציונה ומכבי ת"א, את חוסר היציבות הבולט בו נמצאים מרבית שחקני הקבוצה למעט מייקל בריסקר עליו נשענת הקבוצה. גם במשחק הניצחון על ראשון לציון ראינו יכולת דלה מאד של רוני הראל שלא נראה כמו השחקן שפתח את העונה בקול תרועה רמה ואפשר לומר אותו דבר גם על חבריו. החזרה של סשה קיליה ג'ונס כנראה הייתה מוקדמת מדי על חשבונו של דרק קוק שעשה את מלאכתו נאמנה. אני חושב שבשביל לנצח את אילת, הצוות המקצועי כבר הבין במחצית נגד מכבי ת"א שעדיף לנסות להחזיר ביטחון ואמונה במספר שחקנים ברמה האישית כדי שבבית התחתון יעלו את רמת המשחק שלהם ובעיקר את רמת הביצוע.

וכאן אנו שוב חוזרים למעגל הדאגה – כאשר שמים בראש את חמשת הדברים המרכזים שמדאיגים אותי או מהם אני חושש, אני לא נותן להם להישאר שם. אני פשוט הופך את הדף ומחליט איזה פעולות ודברים הייתי מבצע בפועל גם תוך כדי תנועה כדי להעלים את הדאגות, להתמקד במטרה ולהתאים את עצמי למצב שאני נמצא בו, יחד עם המטרות והיעדים שהצבתי לעצמי. זה מה ששחקני הקבוצה צריכים לעשות החל מסוף השבוע ועד לפתיחת המשחק ביום שני, וגם לאורך כלל משחקי הבית התחתון, וכמובן להתייחס לכל משחק לגופו כי אין זמן להתאושש או לחגוג תוצאה כזו או אחרת. בסופו של דבר צריך ללכת במסלול שהתווית לעצמך לעבר המטרה שהוצבה בראש היעדים בתחילת המסע הזה.

זה הזמן, זה היום זה הרגע להתחלה חדשה.. 

נקווה לשבוע מוצלח וחג אביב שמח

 
הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

16/05/2022
פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

13/05/2022
צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

13/05/2022