גלבוע השלימה סוויפ עונתי על אילת

הפועל גלבוע/גליל שמרה על מרחק של נקודה מהשמינייה המובילה, עם ניצחונה השלישי העונה על הפועל "יוסי אברהמי" אילת, 81:91 (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

11/04/2022  | חדשות

חלום הפלייאוף של הפועל גלבוע/גליל חי וקיים: סגנית האלופה חזרה הערב (שני) לגן נר אחרי שני הפסדי חוץ מאכזבים ועם ניצחון 81:91 על הפועל "יוסי אברהמי" אילת התבססה במקום התשיעי בליגת ווינר סל, מרחק של נקודה אחת בלבד מהשמינייה המובילה. בשבוע הבא תתארח החבורה של גיא קפלן אצל נועלת הטבלה בראשל"צ, בעוד שתי המדורגות מעליה, הפועל "SP מצר" ת"א ועירוני "חי מוטורס" נס ציונה, ייפגשו בהיכל קבוצת שלמה, מה שיאפשר לגלבוע/גליל להמשיך לסגור פערים במידה שתנצח.


בריסקר מקבל את תואר שחקן החודש הישראלי מסגן ראש המועצה האזורית, מר אורי שומרוני (צילום: לילך וייס-רוזנברג)


אביבי מקבל תשואות מהקהל וזר פרחים מהקפטן (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

מהלך המשחק

גלבוע/גליל פתחה בחמישייה עם לונדון פראנטס, טיוס באטל, אור קורנליוס, רוני הארל ובניה סרור, אילת עם טוני דגלאס, בריון אלן, חואקין שוכמן, כריס אוואנס וג'סטין פאטון. שוכמן קלע את הסל הראשון במשחק, פראנטס ענה מחצי מרחק ואחרי חילופי סלים בין באטל לדגלאס הראה הלוח 4:4. פראנטס והארל הובילו ריצה מקומית קטנה, פאטון צימק בסל ועבירה אבל באטל מחצי מרחק וסרור בצבע קבעו 8:14 למארחים באמצע הרבע הראשון. נועם אביבי עלה טוב מהספסל עם שלשה, אבל קורנליוס ובאטל דייקו מהקו והמשיכו להגדיל, 13:20. שלשות של צוף בן משה ודגלאס קירבו את אילת, אלא שיותם חנוכי קלע מעבר לקשת וליי אפ של מייקל בריסקר סגר את הרבע ביתרון 23:27.


כלפון מחפש מסירה מול אביבי (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

אוואנס קלע את הסל הראשון שלו במדי אילת, באטל ענה בליי אפ אבל שלשה נוספת של דגלאס הורידה ל-29:28. פראנטס הצטרף לבאטל בספרות כפולות ומנע מהפך, הארל הגדיל ל-30:35 ושלח את אריאל בית הלחמי לפסק זמן. באטל המשיך את הריצה מהקו וקורנליוס הוסיף קליעת ניתור מחצי מרחק, אלן ניסה לעצור את המומנטום בשלשה אבל פראנטס והארל סגרו ריצת 3:14 ופתחו לראשונה פער דו-ספרתי, 33:45. רועי הובר דייק מהקו, הארל קלע במתפרצת אחרי יורוסטפ נפלא אבל ליי אפ של אלן קטע בצורת של שלוש דקות ללא סל וצימק ל-47:36. הובר קלע מעבר לקשת אחרי הנעת כדור מצוינת, באטל קלע את הנקודה ה-15 שלו מהקו אבל שוכמן סחט עבירה במאבק על הריבאונד והוריד ל-48:40 בירידה להפסקה.


בריסקר מנסה להתגבר על ההגנה של דגלאס (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

פראנטס התחיל טוב גם את המחצית השנייה במהלך של 3 נקודות, פאטון ענה עם סל ועבירה בצד השני אבל שלשה של פראנטס הגדילה ל-42:54. בן משה שינה את המומנטום בצליפה מהפינה, דגלאס התעורר עם 4 נקודות מהירות מאוד, בין היתר אחרי טכנית לספסל המקומי, אבל בריסקר בסל חשוב קבע 49:56. באטל הוסיף קליעת עונשין, פראנטס עם 2 ארוך שלח את האורחים לפסק זמן בפיגור דו-ספרתי וקליעה של קורנליוס מהפינה הגדילה ל-49:62. קורנליוס חדר לסל אקרובטי קשה בעזרת הקרש, הובר עצר ריצת 0:10 מהקו ואוואנס צימק ל-64:52. באטל סחט פאול בלתי ספורטיבי מבן משה ודייק פעמיים מהקו, בריסקר המשיך את הבריחה, אוואנס קצת צימק מהקו אבל הארל סגר עוד רבע בשליטה מקומית ביתרון 54:70.


אלן מנסה לקלוע בין פראנטס לבאטל (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

פאטון קלע את הסל הראשון של הרבע הרביעי, בריסקר הגיב עם שלשת הבכורה שלו במשחק אבל שוכמן בפעולות חכמות שמר את האורחים בתמונה, 75:62. קוק קלע בצבע, אבל שוכמן המשיך להילחם וביחד עם דגלאס קירב את האורחים לחד-ספרתי, 79:72. אילת פספסה מספר הזדמנויות להתקרב עוד, באטל עצר את הריצה מהקו ואחרי טכנית לחובת ספסל האורחת הגדיל מחדש לדו-ספרתי, 72:82. דאנק של פאטון נענה בקליעות עונשין של קורנליוס, דגלאס וקוק החליפו סלים בצבע וסל של באטל במעבר קבע 76:88. דגלאס מהקו ובן משה מעבר לקשת שמרו את המשחק פתוח, דניאל גואטה קלע 1 מ-2 מהקו וסל של באטל סגר את הסיפור סופית, 81:91 לגלבוע/גליל.


בריסקר חודר בין הובר לדגלאס (צילום: לילך וייס-רוזנברג)


הספסל המקומי חוגג ניצחון חשוב (צילום: לילך וייס-רוזנברג)

 

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

16/05/2022
פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

13/05/2022
צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

13/05/2022