פלייאוף 2022, משחק מס' 1 – רק בגלל הרוח (אבל לא רק בגללה...)

הטור של תמיר אסטרוגו צילום: באדיבות רום שקד

13/05/2022  | חדשות

אז מה לא אמרו ה"מומחים" והפרשנים רגע לפני שהסדרה התחילה – "הסדרה הכי חד צדדית" , "גלבוע גליל הקבוצה החלשה אי פעם שהגיעה לפלייאוף" , "סוויפ קליל של ירושלים". בקיצור אף אחד לא נתן לנו סיכוי לדגדג את הקבוצה של עיר הבירה.

בלי טיוס באטל הפצוע אבל עם הרבה לב ונשמה ועם הרבה מהרוח שמאפיינת את גלבוע גליל כל השנים השגנו ניצחון ענק בפתיחת הסדרה.

שליטה טוטאלית בריבאונד, לונדון במשחק אדיר של 27 נקודות ושליטה אבסולוטית במשחק, מחצית שנייה נפלאה של רוני הארל בה קלע 14 נקודות, קוק שהיה בכל מקום, חנוכי עם 7 ריבאונדים ונקודות ברגעים הקריטיים של הרבע הרביעי, בריסקר עם שלשות מקילומטר וקור רוח מהעונשין.

וואו !!! איזה כיף של ניצחון. היה שווה לנסוע שעתיים וחצי לכל כיוון – חוויה נהדרת בעונה שכבר אפשר להגדיר אותה כ"מרגשת".

בנוסף לרוח ולאמונה שהחבר'ה הביאו לפארקט – רוח שהירושלמים לא יכלו לה – היה פה גם שחמט אסטרטגי של גיא קפלן והצוות המקצועי – הגנת "בוקס אנד וואן" (Box and One) כמו בכדורסל של השכונה.

ולהלן ההסבר לעניין. גיא בחר להפקיד שומר אישי על אדמאס המצוין שעקב אחריו כמו צל. כל שאר ארבעת החברים מהגלבוע בחמישייה שומרים אזורית. "רוצים לנצח אותנו? בבקשה יתכבד כל מי שלא עונה לשם אדמאס לאיים על הסל." ואם במקרה אדמאס משתחרר מהשומר שלו מיד שניים נזעקים אליו לגרום לו לשחרר את הכדור מהידיים.

ולמהלך הזה לא היה לירושלמים תשובה כמעט לכל אורך הערב. אדמאס רק עם 12 נקודות אבל בעיקר התקשה להיות מעורב ולייצר מהלכים עבור עצמו ועבור הקבוצה שלו.

כמובן שבמשחק הבא בגן נר הם כבר יעבדו על זה והטריק המפתיע של גיא לא יעבוד. במשחק השחמט הזה שנקרא "פלייאוף" תורה של ירושלים לעשות מהלך. ואנחנו מצידנו ננסה שוב להפתיע.

 

לא יהיה קל ביום שלישי במשחק מספר 2 אצלנו בבית. לא יהיה קל אבל יהיה מרגש, ויהיה אולם מלא, ותהיה תפאורה כמו שהסופורטארס יודעים להפיק, ומעל הכל תמשיך לשרור רוח הגלבוע והגליל – לא נשברים, לא מפחדים, נותנים את הכל לניצחון נוסף.

 

דיו גלבוע גליל !!!!

 

 

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

הערב: גלבוע גליל תנסה לעלות ליתרון 2:ם על ירושלים

16/05/2022
צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

צפו: הופעה מפלצתית לדרק קוק בצבע

13/05/2022
גלבוע/גליל לקחה את הביתיות במשחק 1

גלבוע/גליל לקחה את הביתיות במשחק 1

12/05/2022