הטור של תמיר אסטרוגו: סופעונה – מה פה קרה?

25/05/2022  | חדשות

42 נקודות (42 !!!!) קלענו בערב שסוגר את עונת 21-22. שברנו שיאים מהצד הלא כל-כך נכון של המשחק.

אבל במקום לראות פנים נבוכות, או אולי עצבניות או מאוכזבות, אני רואה הרבה חיוכים והודיה בקהל. אף אחד לא עוזב את הכיסא עד שריקת הסיום. הסופורטארס מעודדים עוד דקות ארוכות אחרי שהכל נגמר. אחד-אחד השחקנים מקבלים את השיר שלהם ומחזירים במחיאות כפיים ולבבות. קוק ורוני, ואחריהם גם קורנליוס, עולים ליציע להתחבק ולהצטלם לסלפי. אוהדים מתקבצים ביציאה מהאולם לבקש חתימות ונעליים וחולצות מהגיבורים המותשים שיוצאים אחרי מקלחת ועם מנת שווארמה ביד – ממש חגיגת ניצחון של סיומעונה.

ולי נשאר לשאול "מה פה קרה?" ולא רק במשחק הספציפי והמוזר הזה אלא גם בעונה כולה.

הכי נפלא שקרה...

שהייתה פה בכלל עונה (ותודה ענקית לתירצה ומשפחת אוחיון ולגדעון ידין משפחת גבעסול ועובד נור ראש המועצה ולכל מי שהצליח לגרום שהפרויקט האדיר הזה לא ייסגר). ונפלא שנשארנו בליגה. ושלא נשברנו ברצף של 4 הפסדים. ושעשינו פלייאוף. ושניצחנו משחק בסידרה. ושגן-נר התמלא. ושהגענו בהמונינו למשחקי חוץ. ושהשלט "עוד לא תמו כל פלאייך" התנוסס ביציע. ושנשארנו עם טעם של עוד. ושאנחנו כבר מחכים שהעונה הבאה תתחיל.תמיר אסטרוגו

תמיר אסטרוגו

הכי טוב שקרה...

סשה קלע הכי הרבה. לונדון מסר הכי הרבה. מייקל פרץ לכוכבות. אבל מעל כולם עבורי זרח דרק קוק (כן-כן קוק).

לא הכי מלוטש. ועם קליעה משונה. ואחוזי עונשין בעיתיים. אבל עם לב ונשמה והגנה וריבאונד ומלחמה. וגם מחוץ לפארקט, חיובי ומלא חיוכים ומוקיר תודה ולא נותן לשום דבר לשבור אותו. מופת לכל אחד על מסירות ותשוקה והשקעה, שהם הרבה יותר חשובים מכישרון.

בגזרת ה"טוב" נציין לשבח גם את זריקת המרץ שקיבלנו, בתקופה שקצת פחות הלך, מהצטרפות של עודד לנהל את הצוות המקצועי, ואת ההחתמה של טיוס באטל ששינתה לנו את העונה.

הכי מוזר שקרה...

היינו באירופה. זוכרים?... והחבר'ה נסעו לשחק בסארטוב הרוסית והשחקנים הזרים נשארו מאחור. אירוע שמתמודד בגבורה גם על "מביך העונה".

עוד אירוע שלא רואים כל יום התרגש עלינו בראשון לציון כשהקהל הנסער שלהם ירד לפארקט ומצידנו החבר'ה הפגינו קשיחות של חקלאים (והשאר היסטוריה).

אבל בתואר הנכסף "הכי מוזר" זכה ברוב קולות המשחק הראשון שלא נדרשנו בו למסכות (הייתה בעונה הזאת קורונה. זוכרים?) – תודו שהיה ממש מוזר פתאום לראות פנים עם חיוכים.

הכי פחות טוב שקרה...

פציעות, פציעות ועוד פציעות. בהתחלה זה היה סשה שהגיע פצוע ועם עוד זמן שנידרש לשיקום. וצ'ילי אפילו לא התחיל את העונה. ושיחקנו עם שלושה זרים מלא משחקים. והשיא היה בפלייאוף עם שלושה פצועים שמשקיפים מהצד. מי יודע מה היה יכול להיות איתם מול ירושלים – בטוח שהיינו יותר תחרותיים.

הכי עצוב שקרה....

אחרי כתבה מרגשת ולא פשוטה בערוץ הספורט. אחרי שהלב שוב נחמץ מאותו יום של התאונה. דניאל ששון נפטר.

והעצב והכאב גדולים. מקווים שיכולנו להקהות אפילו במעט את הצער של משפחתו עם השלט תמיכה והזר בהלוויה והטקס במשחק השני בסידרה מול ירושלים.

וגם היו את הטקסים לחיים אוחיון במגרשים השונים. והלב עדיין מסרב להאמין. אבל בו זמנית הלב מתרגש לראות איך האיש שהוא גלבוע גליל נגע בכל-כך הרבה אנשים. איך דרכו השקטה והצנועה, דרך של עשייה ואמונה בכדורסל הישראלי ובכדורסלן הישראלי, הדרך הזאת ממשיכה במלוא העוצמה.

הכי מפתיע שקרה...

20 הפרש מול אילת 6 דקות לסיום המשחק. מי היה מאמין שאפשר לקחת את המשחק ברגעים האלה. קאמבק העונה. אחד המדהימים והמפתיעים של גלבוע גליל מאז ומעולם. משחק שחילץ אותנו לגמרי ממאבקי התחתית ונתן אנרגיה ותנופה שהסתיימו בפלייאוף שאף אחד לא ציפה שיקרה.

עוד רבות יסופר וידובר בנעלים של טיוס באטל שנקרעו ברגע קריטי במשחק ובנעלים של רום גפן שהתאימו בדרך נס לרגלים של אותו הטיוס – מהלך העונה.

הכי כיף שקרה...

הניצחון הכי כיף שהתרגש עלינו בעונה הזאת היה לטעמי הדרבי הראשון בכפר בלום. 200 אוהדים עשו את הדרך מהגלבוע לגליל העליון להראות נוכחות ולהפגין את עוצמתנו שמשום מה זכתה בימים שלפני המשחק למילים שלא מחממות את הלב ומקטינות שנים של עשייה (חבל...).

משחק מעולה שלנו וחגיגות ניצחון מרגשות מחוץ לאולם כשהשחקנים מצטרפים לריקודים ולשימחה.

והיו גם את הניצחון על מכבי ת"א בבית, ועל ירושלים (גם בבית), ועל הפועל ת"א וגם עוד אחד על גליל עליון (שוב בבית), ושלוש פעמים גברנו על ראשון לציון ופעמיים על ב"ש.... בכלל היה הרבה כיף (בעיקר בבית) בעונה הזאת.

אז עכשיו שסקרנו את "מה שקרה" נאחל לעצמנו ש"מה שקרה לא יקרה" - שיהיה קיץ רגוע ושקט. קיץ של מנוחה. קיץ שבו נתעסק רק בהחתמות מרגשות וחלומות מתוקים רק על הישגים וניצחונות.

"אדום עולה... אדום עולה... אדום עולה-עולה-עולה-עולה-עולה"

 

מהדרום לצפון: הסמול פורוורד המוכשר צוף בן משה חתם בקבוצה

מהדרום לצפון: הסמול פורוורד המוכשר צוף בן משה חתם בקבוצה

05/07/2022
עכשיו זה רשמי , ברוך הבא לגלבוע גליל רמי הדר

עכשיו זה רשמי , ברוך הבא לגלבוע גליל רמי הדר

05/07/2022
חברת 'גבעסול' הפכה לבעלת השליטה בגלבוע/גליל

חברת 'גבעסול' הפכה לבעלת השליטה בגלבוע/גליל

05/07/2022