חגי פלק מסכם את עונת 2021-22

'רק האמיצים עומדים איתנים מול האש ולא פוחדים להתמודד מולה' מאת חגי פלק – מאמן מנטלי

29/05/2022  | חדשות

נתבקשתי ע"י צוות המדיה לסכם את העונה רבת הטלטלות שעברנו החל מהקיץ שעבר, ועד תחילתו של הקיץ הזה שאוטוטו דופק על דלתותינו. כדי לסכם עונה רבת תהפוכות כזו, צריך ללכת הרבה אחורה כאשר דווקא בחום הגדול, בימי תמוז נאלצנו לאבד את האיש היקר לנו מכל, חיים אוחיון זצ"ל, ולהיזכר במילות השיר – 'מת אב ומת אלול, ומת חומם, גם נאסף תשרי, ומת עימם'. המשפט הזה בעצם סיכם את הקיץ העגום שעבר על כל מי שקשור למועדון, שנשא תפילות, כסס אצבעות, וקיווה להגיע לרגע המיוחל שמנע וימנע את פירוקה של הקבוצה היקרה לנו.חגי פלק

חגי פלק

ובסופו של דבר העונה נפתחה לאחר בניית סגל של שחקנים שהקבוצה חיכתה להם או שהם חיכו להזדמנות ולקחו אותה עד הסוף. הסיפור הזה מזכיר לי סרט בשם 'רק האמיצים' שמבוסס על סיפור אמיתי של כבאים ביחידת כיבוי מאריזונה שמחכה לקבל דרגת איכות גבוהה ולאחר שהיא מקבלת אותה היא נאלצת להתמודד גם עם אירועים בתוך הסביבה הקרובה שלה, עד לאירוע הגדול ביותר. המשפט שמסכם את הסרט (למי שלא ראה) אומר – 'רק האמיצים עומדים איתנים מול האש ולא פוחדים להתמודד מולה'. זה מבחינתי המשפט שמסכם את כל העונה של גלבוע/גליל..

עונה שהיו בה הרבה יותר אתגרים ומשברים, רגעים לא פשוטים של פציעות ועזיבות של שחקני חיזוק שציפינו מהם לגדולות אך נפרדו עוד לפני שהספיקו לעלות על הפרקט, מסע אירופאי מאתגר ולא פשוט מול קבוצות עתירות שם וניסיון שנתן קצת הבנה מבחינת הרמה, יחד עם משבר עמוק בליגה שגרם לקבל החלטות הרות גורל כדי לא לסכן את המפעל היפה שנעשה פה במשך 13 השנים שהמועדון עומד על תלו, החזרתו של 'הנסיך' עודד קטש לחיזוק הצוות המקצועי, צירוף שחקן זר נוסף שחיזק מעט את התלכיד הקבוצתי מבחינה מקצועית וחברתית, חיזוק הפן המנטלי בדמות הבאת פסיכולוג ספורט בדרך ליציאה לדרך חדשה שגרמה מעט לרצף ניצחונות שבעיקר החזיר את המונח – המטרה היא הדרך', כאשר שתי המטרות העיקריות בעונה הזו הושגו – הישרדות בליגה ושמירה על צביון המועדון עם הרוח הישראלית שלו, ושמירה על הקהל שחזר למלא את יציעי היכל טוטו גן נר ואף הגדיל את כוחו ככל שהעונה התקדמה.

נכון, לא תמיד כיף לסיים את העונה בקול ענות חלושה, אך לפעמים צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ועל הדברים שהשגת בארגז הכלים העומד לרשותך. ואין ספק שבמקרה הזה בהחלט אפשר להשתמש במילים 'לשתות את החיים כמו יין', לא לוותר עדיין'.. ובהחלט יש לנו על מה להסתכל ולהיות גאים באיך שהעונה הסתיימה ולהמשיך לקוות 'תמיד חלמתי שתהיה לי סיבה לשמוח, גם אם לפעמים קשה, שיהיה בי כוח'.

פגרה נעימה לכולנו!

 

ממשיכים להתחזק: ג'וש פאטון חתם בקבוצה

ממשיכים להתחזק: ג'וש פאטון חתם בקבוצה

15/08/2022
ממשיך איתנו: לונדון פרנטס חתם לשנתיים נוספות

ממשיך איתנו: לונדון פרנטס חתם לשנתיים נוספות

11/08/2022
 עולה לצפון: הרכז הצעיר יובל שניידרמן מגיע לגלבוע

עולה לצפון: הרכז הצעיר יובל שניידרמן מגיע לגלבוע

04/08/2022